NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Extraliga mužů / 09.05.2024 / 18:00

Matelová s Balážovou prošly v Havířově do čtvrtfinále

V singlových disciplínách se českým hráčům nepodařilo přejít přes asijské soupeře ve druhém kole. Náladu si tak alespoň částečně zlepšily domácí hráčky v deblech. Matelová s Balážovou otočily zápas se Slovenkami Kukuľkovou a Labošovou z 0:2, Blašková se Záděrovou postoupily bez boje.

Do druhého kola nasazená Hana Matelová nastoupila ke svému prvnímu zápasu na turnaji s Korejkou Choi Hyojoo dobře a v úvodních dvou setech držela se soupeřkou krok. I za cenu oddechového času zvládla dotáhnout do vítězného konce druhý set a srovnala na 1:1. Třetí set byl vyrovnaný také, a to až do stavu 4:4. Pak však Korejka uhrála sedm míčků v řadě a dostala se do vedení. Čtvrtá sada byla ze všech nejdelší. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a nakonec, bohužel, zůstalo vyšší u Asiatky. Ta vyhrála 14:12 a postoupila do dalšího kola.

Ve čtyřech setech padl také poslední zástupce v mužském singlu. Lubomír Jančařík měl soupeře z Hongkongu a první set marně hledal recept. V tom druhém naopak velmi hladce vyhrál 11:1, ale klíčová byla sada číslo tři. Tu prohrál Jančařík v koncovce a Asiat už si výhru pohlídal.

Česko tak zůstalo už pouze v soutěži ženské čtyřhry. V té se měly představit dva čistě české páry a jeden tradiční česko-slovenský, ale Blašková se Záděrovou nastoupit nemusely. Jejich soupeřky ze Singapuru ze zdravotních důvodů skrečovaly, a tak se dvojice z Havlíčkova Brodu mohla radovat z postupu do čtvrtfinále.

Také asijské protivnice měly Kateřina Tomanovská s Janou Vašendovou a s hráčkami z Hongkongu si nevěděly rady. Prohrály 0:3 a denní program zakončila Hana Matelová s Barborou Balážovou. Ty prohrávaly v regionálním derby se Slovenkami Kukuľkovou a Labošovou 0:2, ale pak se dokázaly vrátit do hry a poslat zápas do páté sady. Ta se opět dostala do koncovky, protože Slovenky snížily ze 7:10 na 9:10 a Matelová s Balážovou si vzaly oddechový čas. Ten zafungoval skvěle a česká hráčka tak po boku Balážové postoupila do čtvrtfinále.

WTT Feeder Havířov

Výsledky českých hráčů a hráček:

Dvouhra žen, 2. kolo

Choi Hyojoo (Kor.) – Hana MATELOVÁ 3:1 (8,-9,4,12)

Dvouhra mužů, 1. kolo

Lam Siu Hang (Hongkong) – Lubomír JANČAŘÍK 3:1 (4,-1,10,5)

Čtyřhra žen, osmifinále

Zdena BLAŠKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ – Wong Xin Ru, Zhou Jingyi (Sin.) 3:0 w.o., Ng Wing Lam, Lam Yee Lok (Hongkong) – Kateřina TOMANOVSKÁ, Jana VAŠENDOVÁ 3:0 (4,6,6), Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Tatiana Kukuľková, Ema Labošová (Sloven.) 3:2 (-9,-5,7,5,9)