K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Český šampionát odstartovaly kvalifikační boje

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160318_103807_DSC_9186

Malá exkurze do listiny vítězů M-ČR ve stolním tenisu

Po devatenácti letech se mistrovství České republiky mužů a žen ve stolním tenisu vrátilo do Libereckého kraje. V roce 1997 hostil domácí vrchol sezóny Liberec. Mistrovské tituly si tehdy ve městě pod Ještědem vybojovali Miroslav Bindač a Hana Valentová.

Letošní český šampionát dospělých hostí Městská sportovní hala v Jablonci nad Nisou. Ve startovní listině JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 najdeme hned několik šampionů z let minulých. Ve dvouhře mužů se představí trojnásobný český mistr Radek Košťál, který již druhou sezonu hájí barvy SKST Svijany Liberec. Dalším z řady je Josef Šimončík, vítěz z roku 2009, kdy se M-ČR hrálo v Rakovníku. O dost mladší jsou šampioni z let 2014 a 2015 – Tomáš Konečný respektive Pavel Širuček. Oba patří do současné české reprezentace, oba startovali na nedávném mistrovství světa družstev v Kuala Lumpuru.

Širu s Matelovou a poháry IMG_1609

Vloni se z nejcennějších titulů radovali Pavel Širuček a Hana Matelová, ta ale letos nestartuje

V ženském singlu se z přihlášených hráček může mistrovským titulem pochlubit jedině Dana Čechová, která triumfovala před osmi lety ve svém rodném Hodoníně.

V deblových disciplínách má z účastníků “jabloneckého turnaje“ unikání bilanci Kateřina Pěnkavová, která ve čtyřhře a v mixu posbírala již jedenáct zlatých medailí. Tomáš Konečný pro změnu vyhrál čtyřikrát v řadě mužský debl, z toho třikrát s Tomášem Treglerem, jednou s Petrem Davidem. Tři tituly za sebou vybojovala ve čtyřhře žen Dana Hadačová, která v letech 2010 až 2012 triumfovala po boku Kateřiny Pěnkavové.

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160318_103553_DSC_9180

Pohled do jablonecké Městské sportovní haly v průběhu kvalifikačních bojů. Foto: Brychta

O tom, kdo si své medailové sbírky z mistrovství České republiky rozmnoží, se rozhodne v neděli 20. března. Úvodní den jabloneckého šampionátu patří především kvalifikaci singlu. V ní se od dnešních dopoledních hodin bojuje v kvalifikačních skupinách (28 skupin mužů, 16 skupin žen), následovat bude vyřazovací fáze soutěže, která určí šestnáct mužů a osm žen pro hlavní soutěž mistrovství České republiky ve stolním tenisu.

Koblížek vers. Skopal BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160318_112453_DSC_9266

Momentka z kvalifikačního utkání mezi Martinem Koblížkem a Daliborem Skopalem. Foto: Brychta

Kompletní přehled vítězů mistrovství České republiky mužů a žen ve stolním tenisu od roku 1993 zde: Mistři České republiky jedn. mužů a žen

Kromě kvalifikačních bojů se dnes odpoledne na M-ČR v Jablonci nad Nisou rozehraje hlavní soutěž ve dvouhře juniorů a juniorek do 21 let. Loňští vítězové této soutěže, Michal Beneš a Karin Adámková, již tuto věkovou  kategorii “opustili.“ Nejvýše nasazenými hráči jsou David Reitšpies (SF SKK El Niňo Praha) a Kateřina Tomanovská (Chesnay/Rambouillet – Francie).

Pěnkava a Lučan BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160318_112651_DSC_9271

Trenéři extraligových týmů v akci: L. Pěnkava jako rozhodčí, M. Lučan coby aktivní hráč. Foto. Brychta

Více o JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu 2016 zde: http://www.ping-pong.cz/category/mistrovstvi-cr/.

Zpravodajství z M-ČR 2016 v Jablonci nad Nisou přinášejí: František ZÁLEWSKÝ, Martina KUČEROVÁ, foto: Jan BRYCHTA

Aktualizováno: 18. března v 13:50 hodin