K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Na Kotlářce drama se šťastným koncem

Seibert IMG_9510 web

Semifinále Superligy: Česká republika “21“ – SK Vydrany 6:4

Stolní tenisté České republiky do 21 let zvítězili v úvodním semifinálovém utkání Champions Play-off Superligy nad celkem SK Vydrany 6:4.

V úvodní čtyřhře to dlouho vypadalo na jasné vítězství slovenské dvojice Péter Muskó – Zoltán Lelkéš. David Reitšpies s Jakubem Seibertem ale zabojovali a otočili stav z 0:2 na 3:2, když v rozhodující sadě vyhráli o dva míčky 13:11.

Seibert, Reitšpies radost IMG_9261

Radost Davida Reitšpiese a Jakuba Seiberta z vítězného míčku ve čtyřhře

V první sérii singlů už tak ůspěšní čeští stolní tenisté nebyli. Jakub Němeček, David Reitšpies i Jakub Seibert své úvodní zápasy prohráli a hosté na pražské Kotlářce vedli 3:1. Když pak David Reitšpies vydřel v souboji vrstevníků výhru nad Samuelem Novotou, český tým se nadechl k náporu. Jakub Němeček sice ještě prohrál utkání s Péterem Muskem, ve kterém vedl 2:0 a 9:7. David Reitšpies a Jakub Seibert ale své soupeře přehráli a bylo srovnáno 4:4. Obě závěrečné dvouhry musela rozhodnout až pátá sada. Dramatické duely lépe zvládli čeští stolní tenisté, Jakub Seibert porazil Samuela Novotu, Jakub Němeček přehrál Zoltána Lelkéše a svěřenci trenéra Jindřicha Panského nakonec vyválčili vítězství v poměru 6:4.

Reitšpies G_9363 web

David Reitšpies odstartoval obrat ve skóre výhrou nad Samuelem Novotou

„Bylo to velké drama se šťastným koncem pro nás. Na začátku jsme měli štěstí v deblu, potom se k nám trošku otočilo zády, když jsme prohráli tři slibně rozehrané zápasy za sebou. Rázem jsme prohrávali 1:3. Kluci ale nesložili zbraně, bojovali až do konce a odměnou jim bylo vydřené vítězství. Klobouk dolů před jejich bojovností. V tom závěru se k nám zase to štěstíčko přiklonilo,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců trenér Jindřich Panský.

Reprezentační kouč dobře ví, že souboj o postup do finále Superligy je teprve v poločase. „Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Očekávám podobný vývoj i v odvetě. Tam budou mít výhodu domácího prostředí Vydrany. Já ale věřím v sílu našeho družstva. Navíc nám k postupu stačí remíza, což je v silách našich kluků uhrát. Rozhodně se o postup do finále popereme,“ dodal Panský.

Němeček IMG_9359

Jakub Němeček zpečetil vítězsví českého reprezentačního týmu nad SK Vydrany v poměru 6:4

Pro mladé české stolní tenisty, reprezentanty do 21 let, jsou superligové zápasy zpestřením jejich běžného extraligového programu. „Byl to dnes hodně kvalitní zápas. Všechny dvouhry byly velice vyrovnané, snad pět zápasů jsme vyhráli po velkém boji 3:2. Nevyvíjelo se to pro nás dobře. Jsem rád, že se nám to podařilo otočit. Každý bod byl důležitý a ten s Novotou obzvlášť. Vyhrál jsem dnes dvakrát devět v pátém setu. V odvetě to může být všechno jinak. Důležité je, že jsme celkově vyhráli. Odveta bude těžká, ale pojedeme na Slovensko se vztyčenou hlavou,“ přidal svůj názor na dnešní superligový zápas Jakub Seibert.


SUPERLIGA družstev 2015/2016

MUŽILogo SUPERLEAGUE

Champions Play-off

Semifinále – I. zápas

Česká republika do 21 let – SK Vydrany 6:4

David REITŠPIES, Jakub SEIBERT – Péter MUSKÓ, Zoltán LELKÉŠ 3:2 (-4,-2,9,6,11), Jakub NĚMEČEK – Samuel NOVOTA 1:3 (-11,9,-8,-5), David REITŠPIES – Zoltán LELKÉŠ 2:3 (-15,3,-11,5,-7), Jakub SEIBERT – Péter MUSKÓ 1:3 (-9,9,-10,-1), David REITŠPIES – Samuel NOVOTA 3:2 (5,-9,7,-10,7), Jakub NĚMEČEK – Péter MUSKÓ 2:3 (6,13,-9,-3,-1), Jakub SEIBERT – Zoltán LELKÉŠ 3:2 (6,13,-9,-3,-1), David REITŠPIES – Péter MUSKÓ 3:1 (-9,7,5,6), Jakub SEIBERT – Samuel NOVOTA 3:2 (13,-7,9,-10,9), Jakub NĚMEČEK – Zoltán LELKÉŠ 3:2 (-7,5,-9,4,10).

Více o Superlize družstev ve stolním tenisu zde: http://xttv.oettv.info/ed/index.php?uegID=590