K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Druhý titul Tomáše Konečného a Dany Čechové

Konečný _DSC_2365 web

Tomáš Polanský se Zdenou Blaškovou nejmladšími vítězi mixu v historii

Tomáš Konečný a Dana Čechová vyhráli podruhé v kariéře mistrovství České republiky jednotlivců ve stolním tenisu. Oba čeští reprezentanti na republikovém šampionátu, který dnes vyvrcholil v Jablonci nad Nisou, splnili role největších favoritů. Tomáš Konečný ve finále porazil bývalého čs. reprezentanta Radka Košťála 4:1, Dana Čechová v rozhodujícím utkání přehrála překvapení turnaje Tamaru Tomanovou rovněž v pěti setech.

V deblových disciplínách si prvenství v Jablonci nad Nisou vybojovali Pavel Širuček s Tomášem Treglerem, Aneta Kučerová s Karin Adámkovou a Tomáš Polanský se Zdenou Blaškovou.

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_131503_DSC_1769

Diváci se při finálových zápasech v jablonecké Městské sportovní hale dobře bavili

Finále nejsledovanější soutěže, dvouhry mužů, nabídlo špičkový stolní tenis. Dvaačtyřicetiletý liberecký matador Radek Košťál (trojnásobný český šampion z let 2005, 2008 a 2012), se v souboji s Tomášem Konečným držel statečně. Ve čtvrté sadě mohl dokonce srovnat na 2:2, ale setbol za stavu 10:9 neproměnil. Třicetiletý hráč polského klubu 3S Polonia Bytom pak ovládl i dramatickou koncovku následujícího setu a získal do sbírky druhý titul mistra republiky. „Když získáte první titul, něco z vás spadne. Přece jenom je to cíl každého hráče být mistrem republiky,“ řekl Tomáš Konečný, který na M-ČR triumfoval podruhé po roce 2014. „Psychicky je pak možná zisk dalšího titulu trochu lepší, ale letos to opravdu lehké nebylo. Ale každý titul má své kouzlo.“

„Vyhrát v Jablonci bylo hodně náročné, ve své polovině pavouka jsem musel porazit několik kvalitních hráčů – Šimončíka, Obešla, Vráblíka, takže si vítězství cením,“ dodal. Do finálového zápasu proti Radku Košťálovi nastupoval sebevědomý. „Byl jsem opravdu pozitivně naladěný. S Radkem se dobře znám a ačkoliv jsme v posledních letech proti sobě nehráli, věděl jsem, co od něj můžu čekat a byl jsem připravený na jeho hru. Hodně jsem si věřil a svým způsobem mi pomohla i podpora publika, které sice bylo na straně Radka – ale vyhecovalo mě to.“

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_162759_DSC_2207

Momentka z finále dvouhry mužů mezi Radkem Košťálem a Tomášem Konečným

Dvouhra žen se stala kořistí nejvýše nasazené hráčky turnaje Dany Čechové. Dvaatřicetiletá česká reprezentantka překonala i poslední překážku na cestě za prvenstvím v soutěži. Ve finále si poradila s Tamarou Tomanovou, pro kterou je stříbro životním úspěchem. Od čtvrté sady si Dana Čechová zjednala na stole pořádek a po vítězství 4:1 se zaslouženě radovala z druhého singlového titulu v kariéře. Ten první získala před osmi roky v rodném Hodoníně. „Ve srovnání se čtvrtfinále a semifinále to možná byl trochu jednodušší zápas, ale to je vždycky jenom navenek. Já jsem hrála hodně dobře takticky a Tamara, pro kterou to bylo první finále, možná byla malinko nervóznější,“ řekla Čechová.

Turnajový titul získala po druhé v kariéře, v Jablonci nad Nisou triumfoval jako nasazená jednička. „Když mi lidi před turnajem vypravovali, že to vyhraju, upozorňovala jsem, že to zase tak lehce nevidím. Přece jenom v nasazené osmičce byly hráčky, s nimiž člověk musí bojovat – a taky může prohrát. A čtvrtfinále proti Kačce Tomanovské a semifinále proti Lence Harabaszové byly opravdu hodně náročné zápasy.“

Při srovnání svých dvou titulů – z roku 2008 a 2016 – měla Dana Čechová jasno: „Jako hráčka jsem určitě vyzrála. Umím si líp vybírat míče, takticky lépe přemýšlím.“

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_155956_DSC_2100

Dana Čechová v Jablonci nad Nisou nezaváhala, ve dvouhře nenašla přemožitelku

Ve čtyřhře mužů Tomáš Konečný s Petrem Davidem neobhájili titul z loňského šampionátu v Hranicích. Jejich finálovými přemožiteli byli Tomáš Tregler a Pavel Širuček. Hráči mistrovského STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod si tak alespoň trochu spravili chuť po brzkém vyřazení v singlu. Tomáš Tregler se vrátil na pomyslný deblový trůn po krátké odmlce, v letech 2012 a 2014 tuto soutěž vyhrál třikrát za sebou s dnešním finálovým soupeřem Tomášem Konečným.

SIRUCEK Pavel, TREGLER Tomas BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_110639_DSC_1421

Pavel Širuček a Tomáš Tregler získali v Jablonci nad Nisou zlato v deblu

Ženský debl ovládly Aneta Kučerová s Karin Adámkovou. České juniorské reprezentantky Kateřina Čechová a Nikita Petrovová sice vyhrály úvodní sadu poměrem 15:13, ale v dalším průběhu finálového utkání už byl jasně lepší sehraný pár MSK Gumotex Břeclav. Pro Anetu Kučerovou to znamená již třetí deblový titul v kariéře, ty předchozí získala v roce 2009 s Dagmar Blaškovou a o pět let později Kateřinou Pěnkavovou.

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_151248_DSC_1960

Břeclavské stolní tenistky Aneta Kučerová a Karin Adámková vyhrály ženský debl

Ve smíšené čtyřhře se z prvenství radoval vůbec nejmladší pár v historii samostatné České republiky. Sedmnáctiletý Tomáš Polanský (TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) a o dva roky mladší Zdena Blašková (TJ Libín 1096 Prachatice) ve finále porazili zkušené soupeře Petra Kauckého a Danu Čechovou (SF SKK El Niňo Praha, TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) 3:1 na sety.

Polanský - Z.Blašková _DSC_1847

Tomáš Polanský se spolu se Zdenou Blaškovou v mixu probili až k titulu


JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu 2016

Výsledky finálových zápasů:

DVOUHRA MUŽŮ

Tomáš KONEČNÝ (3S Polonia Bytom) – Radek Košťál (SKST Liberec) 4:1 (10,8,-11,10,12).

DVOUHRA ŽEN

Dana ČECHOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Tamara Tomanová (TTC Rödinghausen) 4:1 (6,9,-9,3,3).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Tomáš KONEČNÝ, Petr DAVID (3S Polonia Bytom, TV 1879 Hilpolstein) – Pavel ŠIRUČEK, Tomáš TREGLER (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod) 1:3 (-11,-10,8,-10).

ČTYŘHRA ŽEN

Aneta KUČEROVÁ, Karin ADÁMKOVÁ (MSK Gumotex Břeclav) – Kateřina Čechová, Nikita Petrovová (Hannover 96, SKST Baník Havířov) 3:1 (-13,5,6,5).

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA

Tomáš POLANSKÝ, Zdena BLAŠKOVÁ (TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem, TJ Libín 1096 Prachatice) – Petr KAUCKÝ, Dana ČECHOVÁ (SF SKK El Niňo Praha, TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) 3:1 (10,-6,5,6).

Kompletní výsledky JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 najdete na webových stránkách ČAST: http://www.ping-pong.cz/mistrovstvi-cr/.

Zpravodajství z M-ČR v Jablonci nad Nisou přinášejí: František ZÁLEWSKÝ, Martina KUČEROVÁ, foto: Jan BRYCHTA