K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dvouhra žen už bez Kateřiny Pěnkavové

KOSTAL Radek _DSC_0643 web

Ondřej Bajger překvapivým medailistou dvouhry mužů

Vyřazení obhájce titulu ve dvouhře mužů Pavla Širučka a spolufavoritky ženského singlu Kateřiny Pěnkavové, to jsou nejpřekvapivější výsledky druhého dne JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen ve stolním tenisu v Jablonci nad Nisou.

Slušně zaplněná jablonecká Městská sportovní hala dnes viděla řadu zajímavých zápasů. Již osmifinále dvouhry mužů ukázalo, jak těžké je na mistrovství republiky obhájit medaili. Své by o tom mohli vyprávět obhájce titulu Pavel Širuček, loňský finalista František Plaček nebo bronzový Petr David. Dva posledně jmenovaní skončili shodně mezi šestnácti, Plaček neuhrál na Jakuba Crhu ani set, Petr David prohrál dramatickou bitvu s Ondřejem Bajgerem 10:12 v sedmém setu.

BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160319_142859_DSC_0622-2

Diváci v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou se dobře bavili

Osmifinále nabídlo i další dramatické zápasy. V jednom z nich vedl Antonín Gavlas nad Jiřím Vráblíkem už 3:0 na sety a v šesté sadě měl dva mečboly. Ani jeden však neproměnil a vyrovnané utkání nakonec prohrál o dva míčky 12:14 v sedmém setu. Polský krajánek, Jiří Vráblík, po utkání uvedl: „Jsem moc rád, že jsem tak těžký zápas otočil. Stálo mě to hodně sil, snad mi nebudou v dalších průběhu turnaje chybět. Dlouho jsme s Tondou spolu nehráli, možná i proto jsem byl zpočátku tak nejistý. Ale to nebylo to nejhorší. Myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, největším problémem je kvalita balonků. Spousta hráčů si na to stěžuje, je to opravdu jediná kaňka na jinak pěkném turnaji. Nejen já se divím, že domácí vrchol sezóny se hraje s tak nekvalitními míčky. Turnaj tím ztrácí na kvalitě, diváci přicházejí o pěkné výměny. Je to obrovská škoda…“

Pohodu „domácího“ šampionátu si naopak dokonale užívá Radek Košťál. Dvaačtyřicetiletý stolní tenista je po vítězství 4:2 nad Markem Kláskem už ve čtvrtfinále. „Pořádně jsem si ten zápas užíval. S Markem jsme v mládežnických letech sehráli stovky utkání, hodně jsem jich vyhrál, ale také hodně prohrál. Dneska se to ze začátku dost střídalo, chvilku jsem byl na koni já, potom zase Marek. Ve čtvrtém setu se to zlomilo a už jsem cítil, že je to dobré,“ popsal duel s letitým spolubojovníkem Radek Košťál, kterého hnali za vítězstvím příznivci libereckého klubu, jehož dres obléká. „Ta atmosféra je tady skvělá. Moc mi pomáhá. A musím přiznat, že jsem s takovou podporou na mistrovství republiky, kde jsou diváci většinou neutrální, ještě nesetkal. Jsem za to moc rád,“ dodal Košťál.

Večerní čtvrtfinálové zápasy v Městské sportovní hale v Jablonci nad Nisou rozhodovaly o medailistech v hlavních soutěžích, ve dvouhře mužů a žen. Příznivce libereckého SKST potěšil Radek Košťál, který si v pěti setech poradil havířovským Michalem Benešem. Cestu sedmnáctiletého Tomáše Polanského na stupně vítězů zastavil další zkušený borec Jiří Vráblík. Čtvrtfinálovou bitvu dvou bývalých spoluhráčů z pražského El Niňa, mezi Tomášem Konečným a Michalem Obešlem, rozhodla sedmá sada. Turnajová jednička nakonec slavila vítězství v poměru 11:8.

KONECNY Tomas BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160319_131728_DSC_0330

Tomáš Konečný plní roli favorita, přes Michala Obešla postoupil do semifinále

Čtvrtým a hodně překvapivým medailistou se stal Ondřej Bajger. Jedenadvacetiletý stolní tenista DTJ Hradec Králové postoupil poprvé v kariéře do semifinále dvouhry mužů. Ostravský odchovanec krátce poté, co vyřadil Jakuba Crhu (Sokol PP Hradec Králové 2), přiznal: „Jsem z toho sám překvapený. Na to, že jsem ještě ve středu nevěděl, jestli do Jablonce vůbec pojedu, to je bomba. Měl jsem problémy s ramenem, ale pak se to nějak dalo dohromady. Těžký byl jak zápas s Petrem Davidem, který jsem vyhrál 12:10 v sedmém setu, tak ten čtvrtfinálový s Jakubem Crhou. Důležité je, že jsem oba dotáhnul do vítězného konce. Je to pro mě hodně cenný úspěch.“

Překvapení jménem Tomanová

Ve dvouhře žen narušilo “poklidné vody“ této soutěže až večerní čtvrtfinále. A to pořádně. O největší překvapení se postarala Tamara Tomanová. Dvaadvacetiletá stolní tenistka německého TTC Rödinghausen vyřadila turnajovou dvojku Kateřinu Pěnkavovou po velkém boji 4:3. „Porazit tak dobrou hráčku, to se mi nestává každý den. Je to pro mě hodně cenný úspěch, před turnajem jsem s něčím podobným nepočítala. Myslela jsem spíše na medaili v deblových disciplínách, ale tohle to je opravdu super výsledek. Jsem z toho nadšená,“ uvedla Tamara Tomanová, která o svém postupu rozhodla v sedmé sadě. „Vyšel mi začátek. To bylo důležité. Utekla jsem Kačce na 9:3, ona sice snížila na 9:7, ale já jsem zápas naštěstí dotáhla do vítězného konce.“ 

TOMANOVA Tamara 1_DSC_0832

Tamara Tomanová, největší překvapení dvouhry žen na M-ČR v Jablonci nad Nisou

I nasazená jednička Dana Čechová se na postup do semifinále docela nadřela. S levorukou Kateřinou Tomanovskou prohrávala 0:2 na sety, ale pak vyhrála čtyři sady po sobě a zůstala v boji o svůj druhý mistrovský titul v kariéře. Ve zbývajících čtvrtfinálových zápasech došlo na duely extraligových hráček. Kristýna Mikulcová porazila břeclavskou Anetu Kučerovou a zkušená Lenka Harabaszová si v pěti setech poradila se Simonou Šlehobrovou.

Program závěrečného dne JKD SPED mistrovství České republiky 2016 v Jablonci nad Nisou můžete sledovat živě na www.ping-pong.tv.


JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu 2016

Výběr ze sobotních výsledků:

DVOUHRA MUŽŮ

Osmifinále

Tomáš KONEČNÝ (3S Polonia Bytom) – David Reitšpies (SF SKK El Niňo Praha) 4:1 (10,11,-7,4,9), Miroslav Hořejší (ZKS Palmiarnia Zielona Gora) – Michal OBEŠLO (TuS Fürstenfeldbruck) 3:4 (8,-10,-10,12,-7,7,-7), Jiří VRÁBLÍK (KS Dekorglass Dzialdowo) – Antonín GAVLAS (KST Cheb) 4:3 (-7,-8,-7,7,4,11,12), Martin Hanák (Sokol PP Hradec Králové 2) – Tomáš POLANSKÝ (TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) 0:4 (w.o.), Petr David (TV 1879 Hilpolstein) – Ondřej BAJGER (DTJ Hradec Králové) 3:4 (-8,5,-10,-5,7,8,-10), Jakub CRHA (Sokol PP Hradec Králové 2) – František Plaček (SV Brackwede) 4:0 (8,6,7,9), Radek KOŠŤÁL (SKST Liberec) – Marek Klásek (TSV Bad Königshofen) 4:2 (10,-9,-8,6,5,7), Michal BENEŠ (SKST Baník Havířov) – Martin Pavlica (Sokol PP Hradec Králové 2) 4:0 (7,9,9,5).

Čtvrtfinále

Tomáš KONEČNÝ – Michal Obešlo 4:3 (-5,5,3,8,-7,-9,8), Jiří VRÁBLÍK – Tomáš Polanský 4:1 (-8,8,6,9,9), Ondřej BAJGER – Jakub Crha 4:2 (6,4,-9,-6,8,6), Radek KOŠŤÁL – Michal Beneš 4:1 (4,-8,6,8,8).

DVOUHRA ŽEN

Osmifinále

Dana ČECHOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim) – Nikita Petrovová (SKST Baník Havířov) 4:0 (2,3,3,6), Daniela Rozínková (SK Dobré) – Kateřina TOMANOVSKÁ (Chesnay/ Rambouilllet) 1:4 (-8,-13,8,-4,-10), Karin Adámková (MSK Gumotex Břeclav) – Simona ŠLEHOBROVÁ (MK Řeznovice) 3:4 (9,-10,-9,5,-7,7,-9), Dagmar Blašková (SK Frýdlant nad Ostravicí) – Lenka HARABASZOVÁ (SKST Hodonín) 1:4 (-9,-9,10,-3,-9), Kristýna MIKULCOVÁ (MK Řeznovice) – Zdena Blašková (TJ Libín 1096 Prachatice) 4:2 (8,5,-10,-6,8,4), Markéta Ševčíková (SKST Hodonín) – Aneta KUČEROVÁ (MSK Gumotex Břeclav) 2:4 (-9,4,8,-5,-2,-9), Tamara TOMANOVÁ (TTC Rödinghausen) – Kateřina Čechová 4:1 (9,6,-3,7,7), Miroslava Ságlová (SK Dobré) – Kateřina PĚNKAVOVÁ (SKST Hodonín) 0:4 (-5,-5,-6,-9).

Čtvrtfinále

Dana ČECHOVÁ – Kateřina TOMANOVSKÁ 4:2 (-9,-8,8,5,7,8), Simona Šlehobrová – Lenka HARABASZOVÁ 1:4 (-11,-8,10,-8,-3), Kristýna MIKULCOVÁ – Aneta Kučerová 4:2 (10,4,-8,8,-7,6), Tamara TOMANOVÁ – Kateřina Pěnkavová 4:3 (9,9,-8,10,-6,-6,7).

Kompletní výsledky JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 najdete na webových stránkách ČAST: http://www.ping-pong.cz/mistrovstvi-cr/.

Zpravodajství z M-ČR 2016 v Jablonci nad Nisou přinášejí: František ZÁLEWSKÝ, Martina KUČEROVÁ, foto: Jan BRYCHTA

Související novinky

Všechny novinky