K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

German Open pro české reprezentanty skončilo

Vacenovská vers. Liu ... MG_3353 web+

Iveta Vacenovská si kvůli zranění Liu Jia osmifinále čtyřhry nezahraje

Ani jeden český reprezentant si letos hlavní soutěž na turnaji seriálu ITTF World Tour – German Open 2016 v Berlíně nezahraje. V závěrečném kvalifikačním kole ženského singlu zhasly dvě poslední české naděje, Hana Matelová i Iveta Vacenovská prohrály mladými Asiatkami.

Los třetího kola kvalifikace dvouhry žen byl pro české reprezentantky neúprosný. Obě “vyfasovaly“ Asiatky, se kterými se jen velice těžko vyhrává. Iveta Vacenovská prohrála s dvacetiletou Číňankou Liu Gaoyang 2:4 na sety, přičemž v průběhu zápasu se neustále zlepšovala. A mnoho nechybělo, aby srovnala na 2:2. To se české jedničce, bohužel, nepodařilo a levoruká čínská stolní tenistka se poprvé v kariéře probojovala v turnaji Super Series do hlavní soutěže. „Je to určitě velká škoda. Příliš dlouho jsem zvykala na čínský potah soupeřky, od kterého míčky lítají trochu jinak. První dva sety byly hrozné, skoro si ze mě dělala trhací kalendář. Jakmile sem si ale zvykla a přizpůsobila se, dalo se s ní hrát. Ve čtvrtém setu jsem vedla 9:6 a mohla jsem srovnat na 2:2. V koncovce jsem ale neuspěla a rázem jsem 1:3 prohrávala. To byl rozhodující moment celého utkání,“ uvedla Iveta Vacenovská k utkání s mladou Číňankou Liu Gaoyang.

Matelová vers Hoi IMG_3413

Momentka z utkání Hany Matelové s Jihokorejkou Choi Hyojoo

Hana Matelová skoro hodinu čekala na začátek utkání s osmnáctiletou Jihokorejkou Choi Hyojoo, pak s ní zápolila pět setů. V úvodu doplácela na špatný příjem, díky němuž prohrála dvě koncovky. Když ale snížila na 1:3, zdálo se, že by se mohla vrátit do zápasu. Mladá Asiatka, které patří v aktuálním světovém žebříčku 40. příčka, však další komplikace nepřipustila. “V úvodu utkání jsem hrozně špatně přijímala, hlavně kvůli tomu jsme prohrála první dva sety. Když v průběhu setu zkazím čtyři příjmy a k tomu svoje balóny, těžko můžu proti takové hráčce pomýšlet na úspěšný výsledek. Celkově mi ten zápas připadal strašně rozkouskovaný, nedostala jsem se pořádně do tempa a ke své hře. Sice jsem ještě vyhrála čtvrtou sadu a snížila na 1:3, ale na nějaký zvrat v utkání to už nebylo. Nemohu říci, že jsem s turnajem úplně spokojená. Sice jsem porazila Polcanovovou, hráčku, která je v žebříčku přede mnou, ale celkově jsem v Berlíně chtěla určitě uhrát víc,“ zhodnotila své vystoupení Hana Matelová.

Do hlavní soutěže se na rozdíl od českých stolních tenistek podívá Barbora Balážová, která otočila zápas s Maďarkou Georginou Pótaovou. Slovenská reprezentantka prohrávala 0:2 na sety, pak ale vyhrála čtyři sady po sobě a radovala se z postupu do hlavní soutěže.

Potaová MG_3205

Georgina Pótaová nakonec maďarsko-slovenský souboj s Barborou Balážovou prohrála

Iveta Vacenovská si, bohužel, v Berlíně nezahraje ani hlavní soutěž ve čtyřhře. Její rakouská spoluhráčka Liu Jia si totiž obnovila zranění a musela vzdát již zápas III. kvalifikačního kola ve dvouhře žen s Ruskou Dolgichovou. Česko-rakouská dvojice byla v ženském deblu nasazena přímo do osmifinále, kvůli zranění Jiu Jia však do této soutěže nenastoupí.


German Open 2016Logo_WorldTour 2016 malé

DVOUHRA ŽEN

Kvalifikace

Výsledky českých reprezentantek:

III. kolo:

Hana MATELOVÁ – CHOI Hyojoo (Jižní Korea) 1:4 (-9,-8,-8,10,-3), Iveta VACENOVSKÁ – LIU Gaoyang Čína) 2:4 (-4,-7,6,-9,10,-5).

Kompletní výsledky turnaje German Open 2016 najdete na: http://www.ittf.com/competitions_temp/competitions2.asp?Competition_ID=2613&category=PT

Fotogalerii z German Open 2016 v Berlíně najdete zde: http://www.ping-pong.cz/fotogalerie/german-open-2016/

Související novinky

Všechny novinky