K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Hvězdně obsazené German Open v Berlíně

Ma Long CHN IMG_5628 web

V Max Schmeling Halle generálka na mistrovství světa družstev

Úřadující mistr světa Ma Long z Číny, evropský šampión a vítěz premiérových Evropských her Němec Dimitrij Ovtcharov to jsou největší hvězdy výborně obsazeného turnaje seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – German Open 2016, který bude tento týden (od 27. do 31. ledna) hostit Max Schmeling Halle v Berlíně.

Na “malé mistrovství světa“ se do Berlína sjede neuvěřitelná konkurence. Do turnaje Super Series s celkovou dotací 110.000 Euro se přihlásili téměř všichni stolní tenisté z TOP 20 světového žebříčku. V ženském singlu bude pro změnu startovat 42 hráček z elitní padesátky světového rankingu. V nabité konkurenci musí hrát kvalifikaci i dvacátý hráč světa Chorvat Andrej Gačina nebo mistryně Evropy z roku 2005 Rakušanka Liu Jia…

zaplněná hala v Berlíně IMG_9789

Do berlínské Max Schmeling Halle se German Open vrací po třech letech…

Pro většinu účastníků German Open 2016 bude tento turnaj generálkou na blížící se mistrovství světa družstev, jehož dějištěm bude na přelomu února a března Kuala Lumpur. Nejvýše nasazenými hráči jsou světová jednička Číňan Ma Long a Japonka Ai Fukuharaová (WR: 4.). Ve startovní listině je také osm českých stolních tenistů, včetně naší reprezentační jedničky Ivety Vacenovské, která si turnaj seriálu ITTF World Tour zahraje poprvé od loňského Austrian Open ve Welsu.

V Berlíně pochopitelně nebudou chybět nejlepší Evropané. Domácí příznivci se tak mohou těšit na start dua Dimitrij Ovtcharov – Timo Boll. V Berlíně se představí i osmičlenná skupinka stolních tenistů z České republiky, kterou tvoří: Tomáš Konečný, Lubomír Jančařík, Pavel Širuček, Jiří Vráblík, Michal Obešlo Iveta Vacenovská, Hana Matelová a Dana Čechová. Na všechny české hráče a hráčky čeká v singlu nejprve start ve dvoudenní kvalifikaci, která se hraje ve středu 27. ledna a ve čtvrtek 28. ledna vyřazovacím systémem.

Vacenovská IMG_9456 web ++

Iveta Vacenovská nebude na letošním výborně obsazeném German Open chybět

V deblu se od letoška na turnajích kategorie Super Series nehraje kvalifikace, šestnáct dvojic pro hlavní soutěž ve čtyřhře mužů a žen určí speciální deblový žebříček ITTF World Tour. Český stolní tenis bude mít v deblových disciplínách letošního German Open jediné zastoupení – Iveta Vacenovská si zahraje čtyřhru po boku své klubové spoluhráčky z Lince Liu Jia. Vloni v Brémách to česko-rakouská dvojice na tomto špičkovém turnaji dotáhla až do semifinále…


German Open 2016

DVOUHRA MUŽŮ

Kvalifikace

Soupeři českých reprezentantů v kvalifikaci:

I. kolo: Jiří VRÁBLÍK – PENG Wang-Wei (Tchaj-wan); Pavel ŠIRUČEK, Tomáš KONEČNÝ, Lubomír JANČAŘÍK a Michal OBEŠLO – volný los.

II. kolo: Pavel ŠIRUČEK – Li Ahmet (Turecko); Tomáš KONEČNÝ – vítěz utkání Jesus Cantero (Španělsko) – Ng Pak Nam (Hongkong); Lubomír JANČAŘÍK – Juto MURAMACU (Japonsko); Michal OBEŠLO – Daniel HABESOHN (Rakousko).

DVOUHRA ŽEN

Kvalifikace

Soupeřky českých reprezentantek v kvalifikaci:

I. kolo: Dana ČECHOVÁ – Matilda EKHOLMOVÁ (Švédsko); Iveta VACENOVSKÁ – Anamaria ERDELJIOVÁ (Srbsko); Hana MATELOVÁ – WU Yue (USA).

Závěrečné zápasy letošního German Open jsou v Max Schmeling Halle na programu v neděli 31. ledna. Z výborně obsazeného turnaje seriálu ITTF World Tour v Berlíně přinese server www.ping-pong.cz původní zpravodajství.

Kompletní informace o turnaji German Open 2016 najdete na: http://www.ittf.com/competitions_temp/competitions2.asp?Competition_ID=2613&category=PT

Související novinky

Všechny novinky