K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Jiří Vráblík je v polské Superlize spokojený

Vráblík 24018955953_web

Stolní tenista KS Dekorglass Działdowo v Berlíně nezklamal

Do hlavní soutěže výborně obsazeném turnaji seriálu ITTF World Tour – German Open 2016 sice nepostoupil, přesto z Berlína neodjížděl nespokojen. Jiří Vráblík, dvaatřicetiletý hráč polského celku KS Dekorglass Działdowo v berlínské Max Schmeling Halle rozhodně nezklamal. Sehrál zde dva zápasy, spolu s Michalem Obešlem vlastně z českých stolních tenistů nejvíc… Nejprve se přes nepříjemného Tchajwance  Wang-Wei Penga probil do II. kole, kde sehrál hodně povedenou partii s favorizovaným Němcem Patrickem Baumem.

Jiří Vráblík hraje polskou Superligu za tým KS Dekorglass Działdowo, který v letošní sezóně patří mezi přední celky soutěže. „Ze začátku se mi moc nedařilo, klubu naštěstí ano. Teď už je to dobré. Šel jsem výsledkově nahoru a v tabulce jsme druzí za vedoucí Olimpií Grudziac. A to je výborná výchozí pozice pro play-off, do kterého se chceme dostat,“ říká Jiří Vráblík.

Obešlo a vráblík IMG_2815

Jiří Vráblík se v Berlíně představil i v roli kouče, když „vedl“ Michala Obešla

Dvaatřicetiletý odchovanec jihomoravského stolního tenisu nedá na polskou nejvyšší soutěž dopustit. „Polská Superliga má svou kvalitu. I proto nejlepší polští stolní tenisté nemusejí odcházet do zahraničí. Nepotřebují nic hledat, kvalitu mají doma. Hrají v nejlepších polských klubech, které se čím dál více prosazují i v evropských pohárech,“ přibližuje Jiří Vráblík poměry v polské nejvyšší soutěži.

V elitní desítce nejlepších jednotlivců polské Superligy jsou stolní tenisté z osmi (!) různých zemí z celého světa. To o něčem svědčí. „Určitě, polská Superliga šla ohromně nahoru. Přibylo Asiatů, ale výborných Evropanů. Je to velice dobrá soutěž. Já jsem v Polsku velice spokojen. Je pro mě důležité, že budu v Działdowu pokračovat,“ dodává Jiří Vráblík.

Související novinky

Všechny novinky