K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Juniorská šampionka: Po vítězství se mi klepaly ruce

BLASKOVA Zdena a HRACHOVÁ Marie DSC_1002

Titul mistryně republiky juniorek do 21 let pro Zdenu Blaškovou

V patnácti letech byla v pavouku soutěže juniorek do 21 let Zdenka Blašková jednou z nejmladších. Probojovala se ním ale až k nejcennější trofeji – stolní tenistka TJ Libín 1096 Prachatice vybojovala v Jablonci nad Nisou titul mistryně republiky juniorek do 21 let. „Když jsem po zápase seděla na lavičce, strašně se mi klepaly ruce,“ přiznala Zdena Blašková. I na slzy došlo. „Asi dvě tam byly.“

Zdenko, jak si užíváte titul mezi juniorkami?
Strašně moc. Vždyť já budu v této kategorii hrát ještě šest let! Je to pro mě úplně nová situace. Mezi kadetkami soupeřky znám, vím, že se všechny na mě chtějí vytáhnout a já opravdu musí makat, abych vyhrála. Tady mezi juniorkami jsem si říkala, že zkusím hrát úplně uvolněně, tak nějak lážo plážo.

A vyšlo to.
Mám ohromnou radost. Vypadá to, že mi hodně pomohla týdenní příprava v Praze, na El Niňu. Neměla jsem žádné velké očekávání, i když jsem byla druhá nasazená. Chtěla jsem tu pozici obhájit, ale nevěděla jsem, jaké to bude… Titul je něco navíc.

Jaké bylo finále proti Kateřině Tomanovské?
Hrálo se mi proti ní výborně. Ona je kvalitní hráčka, odehrály jsme vyrovnané sety a mě ten zápas vyšel asi nejlépe ze všech na turnaji. Loni jsem s ní na mistrovství republiky prohrála těsně 3:4, přičemž v posledním setu jsem ještě vedla. Věřila jsem, že bych jí mohla trochu vzdorovat, ale měla jsem ze zápasu respekt.

Byla jste ve finále hodně nervózní?
Ne, ale byla tam jedna taková zajímavá situace… V předešlém zápase se mi spustila krev z nosu. A ve finále jsem to ještě tu a tam taky cítila, byla jsem trochu nervózní. Pořád jsme smrkala.

Dopřejete si za titul nějakou odměnu?
Ani ne. Jen se musím jít najíst, za celý den jsem zvládla jen dva banány.