K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

K titulům jako rodiče. Nejlepší pocit, říká Dana Čechová

CECHOVA Dana BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_160839_DSC_2150

Netradiční ohlédnutí za šampionátem stolních tenistů v Jablonci nad Nisou

Oba získali svůj druhý titul mistrů republiky. A oba měli na stupních vítězů doprovod – stolní tenisté Dana Čechová a Tomáš Konečný slavili na domácím šampionátu v Jablonci poprvé jako rodiče. Doprovázely je malé dcerky.

Čechová se nestyděla. Když po finále, v němž porazila překvapení turnaje Tamaru Tomanovou 4:1, kráčela k dceři Gabriele, do očí ji vyhrkly slzy. „Je to prostě něco jiného,“ vyprávěla 32letá stolní tenistka. Při absenci trojice Vacenovská, Matelová, Štrbíková byla favoritkou turnaje, ale tlak si nepřipouštěla. „Věděla jsem, že zejména mezi nasazenými je několik hráček, s nimiž se člověk na výhru nadře – a případně může i prohrát,“ uvědomovala si. A nezaváhala, ve čtvrtfinále proti Kateřině Tomanovské musela otočit nepříznivý stav 0:2 na sety.

První titul získala v roce 2008, ještě za svobodna s příjmením Hadačová. Maminkou se stala loni v lednu. Za stůl se vrátila už v srpnu na mezinárodním turnaji Czech Open v Olomouci a usměvavá vypravovala: „Hlavu mám nastavenou úplně jinak. Uvolnila jsem se, mateřství si užívám a při stolním tenise to jednoznačně pomáhá.“

V Jablonci její slova potvrdil i Tomáš Konečný. „Svět se mi úplně změnil,“ komentoval svůj život z posledních devíti měsíců, kdy do jejich rodiny přibyla malá Ágnes. „Už to všechno není jen o stolním tenise. Když se daří, ta radost je znásobená a po prohrách je to zas velké povzbuzení a optimismus,“ netajil. V neděli bylo v rodině hodně radosti, Konečný zvládl v průběhu turnaje náročné souboje s Josefem Šimončíkem, Michalem Obešlem i Jiřím Vráblíkem, ve finále porazil i Radka Košťála a slavil druhý titul.

KONECNY Tomas BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160320_172035_DSC_2561

Tomáš Konečný s malou dcerkou Ágnes při slacnostním ceremoniálu

Zatímco Ágnes ho viděla hrát pouze v neděli, malá Gabriela Čechová strávila s maminkou v Jablonci celý víkend. V neděli možná i vycítila důležitost okamžiku. Ač v posledních týdnech budí rodiče už před šestou ranní, o finálové neděli nechala českou reprezentantku prospat se až do čtvrt na osm. „Vstávala až po mě,“ chlubila se Čechová. „Asi dobře odhadla, co máma potřebuje,“ smál se Konečný.

A na rozdíl od jeho Ágnes se dcera Čechové tu a tam v hale i ozvala. „Při čtvrtfinále se rozbrečela zrovna v takovém vypjatějším momentu. Nebyla jsem úplně nejšťastnější, ale říkala jsem si, no tak brečí – co s tím?“ netajila Čechová. „Byla s manželem, věděla jsem, že to zvládnou.“

V průběhu turnaje se malá Gabriela dokonce několikrát objevila u ní, na trenérské židli „asistovala“ svému tatínkovi Romanovi. „Manžel mi vypravoval věci k zápasu a ona se usmívala. To je přece nejlepší kombinace, ne?“ smála se Čechová. „Můj první titul v roce 2008 byl strašně nečekaný, tento druhý je zas opravdu nádherný. Je to tak o tisíc procent lepší než poprvé. I když tohle je svým způsobem taky první titul. S malou,“ smála se česká stolní tenistka, když na nejvyšším stupínku pózovala s dcerou.

Konečný si podobnou fotografii do rodinného alba pořídil také. „I díky dceři má tento titul své hodně osobité kouzlo.“

Související novinky

Všechny novinky