K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Kateřina Tomanovská dnes neztratila ani set

Tomanovská _DSC_9709 web+

Ve dvouhře juniorů a juniorek do 21 let známe medailisty

Závěr pátečního programu úvodního dne JKD-SPED mistrovství České republiky jednotlivců ve stolním tenisu v Jablonci nad Nisou patřil dvouhře juniorů a juniorek do 21 let.

V podvečerních zápasech v jablonecké Městské sportovní hale se rozhodlo o prvních medailistech letošního šampionátu. Ve dvouhře juniorů do 21 let se do semifinále probojoval čtyřlístek nejvýše nasazených hráčů, v čele s vítězem této soutěže z roku 2014 Davidem Reitšpiesem (SF SKK El Niňo Praha). Jistotu cenného kovu mají po dnešku i další extraligoví stolní tenisté Tomáš Polanský, Jakub Seibert (oba TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) a Stanislav Kučera (SF SKK El Niňo Praha).

Semifinálové dvojice: David Reitšpies – Jakub Seibert a Stanislav Kučera – Tomáš Polanský.

Kapounová _DSC_9740 web

Barbora Kapounová má po čtvrtfinálovém vítězství nad Kristýnou Štefcovou jistou medaili

Ve dvouhře žen narušila dominanci nejvýše nasazených hráček Barbora Kapounová. Osmnáctiletá stolní tenistka MK Řeznovice se k medaili probila přes turnajovou čtyřku Kristýnu Štefcovou (Linec LZ Froschberg). Roli největší favoritky zatím plní Kateřina Tomanovská (Chesnay/Rambouillet), která ve dvou dnešních zápasech neztratila jediný set. Spolu s ní do semifinále postoupily Markéta Ševčíková (SKST Hodonín) a česká kadetská jednička Zdena Blašková (TJ Libín 1096 Prachatice).

Semifinálové dvojice: Kateřina Tomanovská – Barbora Kapounová a Markéta Ševčíková.


JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu 2016

DVOUHRA JUNIORŮ do 21 let

Osmifinále: David REITŠPIES (SF SKK El Niňo Praha) – Vojtěch ROZÍNEK (SKST Baník Havířov) 4:2 (4,-8,-5,4,8,4), Ondřej Lapčík (KST Zlín) – Patrik KLOS (TJ Ostrava KST) 1:4 (-5,-6,9,-7), Jakub NĚMEČEK (SF SKK El Niňo Praha) – David Průša (TTC Elizza Praha) 4:1 (13,9,-5,7,9), Dominik Bělohlávek (SK US Steinerová Choceň) – Jakub SEIBERT (TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) 0:4 (-10,-6,-6,-6), Stanislav KUČERA (SF SKK El Niňo Praha) – Lukáš Foff (DTJ Hradec Králové) 4:2 (-9,3,-8,6,9,11), Lukáš Hobl (KST Cheb) – Martin KOBLÍŽEK (TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší) 4:2 (10,8,7,-5,-9,8), Jiří MARTINKO (TJ Ostrava KST) – Tomáš Málek (SF SKK El Niňo Praha) 4:3 (-7,7,-7,-4,8,13,12), Vlastimil Buben (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Tomáš POLANSKÝ (TJ Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) 1:4 (-8,10,-8,-9,-6).

Čtvrtfinále: David REITŠPIES – Patrik Klos 4:1 (7,4,-10,4,7), Jakub Němeček – Jakub SEIBERT 3:4 (7,-12,-8,9,7,-7,-9), Stanislav KUČERA – Lukáš Hobl 4:0 (4,5,6,14), Jiří MARTINKO – Tomáš POLANSKÝ 3:4 (8,-3,-6,-11,6,9,-6).

DVOUHRA JUNIOREK do 21 let

Osmifinále: Kateřina TOMANOVSKÁ (Chesnay/Rambouillet) – Anna Matějovská (SKST Vlašim) 4:0 (8,11,9,2), Kateřina ROZÍNKOVÁ (SK Dobré) – Anežka Ilčíková (SKST Hodonín) 4:2 (-14,11,6,9,-7,8), Barbora KAPOUNOVÁ (MK Řeznovice) – Kamila Sikorová (SKST Baník Havířov) 4:1 (5,10,6,-9,13), Stanislava Slezáková (KST Hluk) – Kristýna ŠTEFCOVÁ (Linec LZ Froschberg) 3:4 (5,-5,-12,8,-9,7,-8), Markéta ŠEVČÍKOVÁ (SKST Hodonín) – Veronika Tušlová (MSK Břeclav) 4:0 (6,5,5,6), Tereza Kozáková (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Nikita PETROVOVÁ (SKST Baník Havířov) 2:4 (-6,-7,7,8,-4,-11), Kateřina ČECHOVÁ (Hannover 96) – Dagmar Pěnkavová (SKST Vlašim) 4:0 (8,10,6,9), Gabriela Štěpánová (SKST Baník Havířov) – Zdena BLAŠKOVÁ (TJ Libín 1096 Prachatice) 2:4 (-5,6,-10,8,-7,-4).

Čtvrtfinále: Kateřina TOMANOVSKÁ – Kateřina Rozínková 4:0 (8,11,9,2), Barbora KAPOUNOVÁ – Kristýna Štefcová 4:2 (-5,9,8,-3,10,9,), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Nikita Petrovová 4:2 (14,-9,6,-9,8,7), Kateřina Čechová – Zdena BLAŠKOVÁ 2:4 (4,-13,-2,9,-3,-3).

Kompletní výsledky JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 najdete na webových stránkách ČAST: http://www.ping-pong.cz/mistrovstvi-cr/.

Zpravodajství z M-ČR 2016 v Jablonci nad Nisou přinášejí: František ZÁLEWSKÝ, Martina KUČEROVÁ, foto: Jan BRYCHTA