K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Martin Pavlica vyřadil obhájce titulu Pavla Širučka

PAVLICA Martin DSC_0127 web+

Tomáš Polanský vyhrál souboj reprezentantů s Tomášem Treglerem

O překvapení na JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 v Jablonci nad Nisou není nouze. Hned ve druhém kole mužského singlu ztroskotali Tomáš Tregler i obhájce mistrovského titulu Pavel Širuček (oba hráči STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod). Zajímavých zápasů ale bylo v jablonecké Městské sportovní hale víc.

O největší senzaci dosavadního průběhu českého šampionátu se postaral Martin Pavlica, který vyřadil obhájce trofeje Pavla Širučka. „Určitě to byla taková loterie, protože tady skoro nikomu nesedí ty balónky značky Joola, se kterými se hraje. Navrch má většinou hráč, který se jako první dostane do útoku. Je účinné hrát hodně faleš,“ popsal účinnou taktiku Martin Pavlica, který se s Pavlem Širučkem neutkal zdaleka poprvé. „S Pavlem se známe z mládežnických let z Havířova. V extralize jsme se párkrát utkali, ještě nikdy jsem nevyhrál až dnes. Pavel je velice kvalitní hráč, reprezentant, očekával se tady od něj velký výsledek. Byl pod tlakem, zatímco já jsem neměl co ztratit. Je to pro mě velmi cenný úspěch,“ uvedl Martin Pavlica.

Dalším magnetem druhé kola byl souboj dvou českých reprezentantů Tomáše Treglera a Tomáše Polanského. Sedmnáctiletý stolní tenista ústeckého Slavoje byl od začátku o krok napřed, vedl 2:0 a 3:1 na sety. Tregler sice ještě snížil na 2:3, ale porážce a vyřazení již zabránit nedokázal. „S Tomášem Polanským se dobře známe, trénujeme spolu, takže se nemáme úplně čím překvapit. Můj problém byl, že jsem se nevypořádal s míčky, s nimiž se na mistroství hraje,“ řekl Tomáš Tregler. Prohrával 0:2 na sety, odvrátil setbol soupeře na 0:3 a dotáhl na stav 2:3. „I jsem trochu vedl, ale pak jsem dostal prasátko…“ Fakt, že hned ve svém prvním utkání na šampionátu narazil na kvalitního soupeře typu Polanský, prý roli nehrál. „Holt jsem byl dneska horší. Je to zklamání,“ dodal Tregler.

POLANSKY Tomas _DSC_0045

Tomáš Polanský zvládl souboj s Tomášem Treglerem a postoupil do osmifinále

Tomáš Polanský zvládl těžký úvodní zápas v soutěži a postoupil do osmifinále. „Čekal jsem, že jako sedmnáctý nasazený narazím hned na začátku turnaje na některého z kvalitních hráčů, ale nijak jsem to neprožíval. Když jsem viděl los a zápas s Tomášem Treglerem ve druhém kole, řekl jsem si, že budu hrát volně. Neměl jsem co ztratit.“ Úvod zvládl 17letý stolní tenista skvěle, vedl 2:0 a měl setbol na 3:0. Jenže situaci nezvládl ideálně a soupeř snížil na 3:2 na sety. „Trochu mě to rozházelo, byl jsem víc nervózní, než bych chtěl. On hrál v té fázi lépe, já jsem kazil. Ale nakonec jsem měl i poměrně dost štěstí, dával jsem hodně prasátek. Postupně jsem se uklidnil, věděl jsem, že pro něj je to první zápas na turnaji, což není nejjednodušší. A jsem rád, že to vyšlo.“

Ostrý start do turnaje zažil Tomáš Konečný. Nejvýše nasazený hráč svedl atraktivní duel o postup do osmifinále s Josefem Šimončíkem. Zápas dvou českých šampiónů z roku 2009 respektive 2014 začal lépe hráč královéhradeckého Sokola. Pětatřicetiletý Šimončík vyhrál první sadu 11:7. Konečný se ale rychle rozehrál a v dalším průběhu utkání již dominoval. „Černý kůň klasicky vyšel na mě. Ani jsem nic jiného nepředpokládal, když jsem Pepu viděl ve startovní listině,“ žertoval Tomáš Konečný po vítězném souboji s Josefem Šimončíkem. „Nicméně si myslím, že jsem se s tím popasoval dobře. Kromě prvního setu, který byl vůbec můj první tady na turnaji, jsem zápas víceméně kontroloval. Musel jsem si ale dávat pozor, protože s Pepou je každý set nevyzpytatelný. Jsem rád, že jsem to takhle dobře zvládnul, ale turnaj je teprve na začátku.“

Klásek aaa

Zkušený Marek Klásek přehrál Jakuba Kleprlíka v pěti setech

Výbornou formu si do Jablonce nad Nisou přivezl bývalý čs. reprezentant Marek Klásek, jenž porazil díky výborně zvládnutým koncovkám Jakuba Kleprlíka 4:1.

Další ze spolufavoritů již nezaváhali, do osmifinále postoupili Radek Košťál, Miroslav Hořejší, Petr David, František Plaček (loňský finalista), Antonín Gavlas či Jiří Vráblík.


JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu 2016

DVOUHRA MUŽŮ

Výběr z výsledků II. kola:

Tomáš KONEČNÝ (3S Polonia Bytom) – Josef Šimončík (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) 4:1 (-7,5,8,4,7), Vojtěch Rozínek (SKST Baník Havířov) – Antonín GAVLAS (KST Cheb) 1:4 (9,-7,-8,-8,-8), Martin HANÁK (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Stanislav Kučera (SF SKK El Niňo Praha) 4:0 (5,7,7,3), Tomáš Polanský (Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) – Tomáš TREGLER (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod) 4:2 (6,7,-11,8,-8,7), Marek KLÁSEK (TSV Bad Königshofen) – Jakub KLEPRLÍK (TTC Caen) 4:1 (14,9,-12,12,5), Martin Pavlica (TJ Sokol PP Hradec Králové 2) – Pavel ŠIRUČEK (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod) 4:2 (9,-6,-9,8,9,10).

Kompletní výsledky JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 najdete na webových stránkách ČAST: http://www.ping-pong.cz/mistrovstvi-cr/.

Zpravodajství z M-ČR 2016 v Jablonci nad Nisou přinášejí: František ZÁLEWSKÝ, Martina KUČEROVÁ, foto: Jan BRYCHTA

Související novinky

Všechny novinky