Vacenovská s Čechovou na Kuwait Open 2014

Seriál turnajů GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu se tento týden přesune do jihozápadní Asie. Na severozápadní pobřeží Perského zálivu, v Kuwait City, se od 12. do 16. února uskuteční druhý podnik letošního roku – Kuwait Open s celkovou dotací 300.000 US dolarů. Půjde o turnaj nejkvalitnější kategorie tzv. Super Series, kterého zúčastní i dvojice českých reprezentantek Iveta Vacenovská, Dana Čechová a trenér Pavel Krpec.

Štefcová prohrála s Finsovou, musí zabojovat zítra

V Hodoníně se dnes od dopoledních hodin naplno bojovalo v evropské kvalifikaci o první sadu letenek na II. Letní olympijské hry mládeže do čínského Nankingu. Hned úvodní zápas vyřazovací fáze turnaje znamenal stopku pro českou reprezentantku Kristýnu Štefcovou. Sedmnáctiletá hráčka rakouského klubu Linec AG Froschberg nestačila v osmifinále hlavní soutěže na Portugalku Ritu Finsovou. Kristýna Štefcová své soupeřce podlehla v pěti setech, zítra se pokusí uspět ve třetí fázi kvalifikace, v níž půjde o další dvě místa v olympijském turnaji v Nakingu.

Ohlédnutí za Evropským pohárem v Lausanne

Česká reprezentantka Iveta Vacenovská má za sebou premiérový start na turnaji nejlepších stolních tenistů Evropy, který se letos poprvé hrál pod názvem Evropský pohár. Mezi evropskou “smetánkou“ se určitě neztratila. V náročné třídenní soutěži obsadila sedmou příčku, když o lepší umístění ji připravily porážky s nejvýše nasazenými hráčkami turnaje Nizozemkou Li Jiao a Běloruskou Viktorií Pavlovičovou. Evropský pohár tedy začal v Lausanne psát novou historii turnajů nejlepších stolních tenistů “starého kontinentu.“ Nechme se překvapit, jak budou další ročníky této prestižní soutěže vypadat…

Štefcovou čeká zítra na úvod Portugalka Finsová

V herně stolního tenisu SKST Mart Hodonín dnes začala třídenní evropská kvalifikace pro II. Letní olympijské hry mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanking. Celkem se v Hodoníně hraje o osm míst v olympijském turnaji stolních tenistů (4 chlapci + 4 dívky). Českou republiku zastupuje v kontinentálním kvalifikačním turnaji Kristýna Štefcová. Sedmnáctiletá juniorská reprezentantka ČR dnes skončila v 5. skupině na druhém místě a společně s Izraelkou Nicole Trosmanovou postoupila do hlavního pavouku vyřazovací fáze kvalifikačního turnaje.

Lausanne: Vacenovská skončila na sedmém místě

Česká reprezentantka Iveta Vacenovská prohrála v dnešním čtvrtfinálovém utkání Evropského poháru ve stolním tenisu, který se hraje ve švýcarském Lausanne, s Běloruskou Viktorií Pavlovičovou 2:4 na sety. Česká reprezentační jednička si dokázala poradit s výbornou obranou zkušené soupeřky jen v první a páté sadě, ale to na postup do semifinále nestačilo. Sedmadvacetielá Iveta Vacenovská nakonec při své premiéře v turnaji nejlepších Evropanek obsadila v konečném pořadí 7. příčku.

Iveta Vacenovská do čtvrtfinále Evropského poháru

Iveta Vacenovská postoupila na Evropském poháru ve stolním tenisu, který se hraje ve švýcarském Lausanne, do sobotního čtvrtfinále. Sedmadvacetiletá česká reprezentantka porazila ve druhém utkání základní skupiny Rumunku Danielu Monteirovou-Dodeanovou hladce 3:0 a probojovala se spolu s Nizozemkou Li Jiao mezi osm nejlepších stolních tenistek prestižního “turnaje pravdy.“

Evropský pohár: Vacenovská prohrála s Li Jiao 2:3

Ve švýcarském Lausanne byl rozehrán Evropský pohár ve stolním tenisu, který navazuje na vloni zrušený turnaj nejlepších Evropanů TOP 12. V elitní evropské dvanáctce stolních tenistek nechybí česká jednička Iveta Vacenovská. Sedmadvacetiletou českou reprezentantku zařadil los do skupiny 1 společně se nejvýše nasazenou hráčkou turnaje Li Jiao z Nizozemska a Rumunkou Danielou Monteirovou-Dodeanovou. V úvodním utkání Iveta Vacenovská podlehla Li Jiao po velkém boji 2:3 na sety.

Iveta Vacenovská na Evropský pohár 2014

Českou reprezentantku Ivetu Vacenovskou čeká v závěru tohoto týdne premiérový start na Evropském poháru ve stolním tenisu (DHS Europe Cup), který nahradí vloni zrušený turnaj nejlepších Evropanů TOP 12. Sedmadvacetiletá hráčka Lince je první českou stolní tenistkou po Marii Hrachové, vítězce “turnaje pravdy“ z roku 1984, která si v historii samostatné České republiky tuto prestižní soutěž zahraje. Premiérový Evropský pohár se uskuteční od 7. do 9. února ve švýcarském Lausanne.

V Hodoníně o další letenky do Nankingu

V herně stolního tenisu SKST Mart Hodonín se od 9. do 11. února uskuteční třídenní evropská kvalifikace pro II. Letní olympijské hry mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanking. Kontinentálního kvalifikačního turnaje se zúčastní celkem jedenadvacet mladých hráčů a osmnáct hráček, kteří se narodili v období od 1. ledna 1996 do 31. prosince 1999. Celkem se bude v Hodoníně hrát o osm míst v olympijském turnaji stolních tenistů (4 chlapci + 4 dívky).

Nabídka startů na turnajích mládeže v zahraničí

Česká asociace stolního tenisu nabízí samoplátcům účast na dvou březnových turnajích mládeže v zahraničí.

Michal Obešlo ve čtvrtfinále Hungarian Open

Už jediného zástupce má český stolní tenis v úvodním turnaji seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour v Szombathely. Jen Michal Obešlo, čtyřiadvacetiletý hráč mistrovského SF SKK El Niňo Praha, se dokázal probojovat do závěrečných kol Hungarian Open. Michal Obešlo nejprve v ryze “českém“ souboji vyřadil Lubomíra Jančaříka, poté si v osmifinále poradil s Angličanem Baggaleyem a probojoval se poprvé v kariéře do čtvrtfinále turnaje ITTF World Tour ve stolním tenisu.

Hungarian Open: Jančařík proti Mich. Obešlovi

V Szombathely pokračuje úvodní turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu - Hungarian Open. V Areně Savaria jsou v plném proudu hlavní soutěže. Přestože jde o turnaj tzv. Challneger Series s celkovou dotací 30.000 US, sešla se v Szombathely poměrně slušná konkurence. V úvodním kole Hungarian Open se představilo celkem osm českých reprezentantů, ale pouze polovina z nich si zajistila postup do další fáze soutěže.

Na Hungarian Open dnes skončila kvalifikace

Maďarské město Szombathely hostí úvodní turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu - Hungarian Open. V Areně Savaria dnes odpoledne vyvrcholila kvalifikace, do níž zasáhlo i osm českých reprezentantů. Postup do hlavní soutěže si v Szombathely vybojovali Lubomír Jančařík, Michal Obešlo, Tomáš Tregler, Dana Čechová a Hana Matelová. Trojlístek Dmitrij Prokopcov, Pavel Širuček a Tomáš Konečný se do turnaje kategorie Challenge Series s celkovou dotací 30.000 US dolarů zapojí až dnes večer.

David Reitšpies v čele evropského žebříčku juniorů

Poměrně hodně pozdě vydala Evropská unie stolního tenisu (ETTU) evropské žebříčky mládeže platné pro měsíc leden 2014. Českému stolnímu tenisu přinesl nový kontinentální “ranking“ dlouho nevídaný pohled - sedmnáctiletý David Reitšpies se usadil v čele pořadí nejlepších evropských juniorů. Juniorkám na počátku roku 2014 kraluje Němka Nina Mittelhamová, nejlepším evropským kadetem je Nolan Givone z Francie a kadetkou Rumunka Adina Diaconuová.

V Szombathely začíná ITTF World Tour 2014

V maďarském městě Szombathely odstartuje tento týden seriál turnajů GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu. Letošní Hungarian Open je zařazen do kategorie Challenge Series s celkovou dotací 30.000 US dolarů. Na úvodní turnaji roku 2014 se přihlásilo celkem 274 hráčů a hráček ze šestatřiceti zemí z celého světa. V pestrém startovním poli je i početná skupina českých reprezentantů v čele s Dmitrijem Prokopcovem. Hungarian Open 2014 se v Areně Savaria v Szombathely hraje od 29. ledna do 1. února.

David Reitšpies: Je to pro mě obrovský úspěch

Po včerejšku známe prvních osm účastníků turnaje ve stolním tenisu na II. Letních olympijských hrách mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanking. Svého zástupce na olympiádě mládeže bude mít i český stolní tenis. Sedmnáctiletý David Reitšpies v portugalském městě Vila Nova de Gaia překonal i poslední překážku jménem Chen Diogo a stal se po Ondřeji Bajgerovi druhým Čechem, který si zahraje stolní tenis na Letních olympijských hrách mládeže.

Reitšpies postoupil na letní olympiádu mládeže

V portugalském městě Vila Nova de Gaia se dnes rozhodlo o prvních účastnících turnaje ve stolním tenisu na II. Letních olympijských hrách mládeže, které se letos v srpnu uskuteční v čínském Nankingu. A mezi čtyřlístkem šťastných juniorů je i český reprezentant David Reitšpies. Sedmnáctiletý hráč SF SKK El Niňo Praha v rozhodujícím utkání porazil Portugalce Diogo Chena 4:2 na sety.

Reitšpies vyhrál skupinu, teď ho čeká Chen Diogo

Portugalské město Vila Nova de Gaia hostí světovou kvalifikaci ve stolním tenisu pro II. Letní olympijské hry mládeže, které se letos v srpnu uskuteční v čínském Nankingu. Po prvním kvalifikačním dnu zůstal z dvojice českých reprezentantů ve hře o postup David Reitšpies, který vyhrál svou skupinu a dnes odpoledne ho čeká rozhodující zápas s Portugalcem Chenem. Pokud Reitšpies domácího reprezentanta porazí, zajistí si přímou účast v turnaji stolních tenistů na II. Letních olympijských hrách mládeže v Nankingu.

Ve Vlašimi o přímou nominaci na MS v Tokiu

Vrcholem první poloviny tohoto roku je mistrovství světa družstev 2014, které se od 28. dubna do 5. května uskuteční v japonském Tokiu. Jak bude vypadat složení českých reprezentačních kolektivů? Zatímco v ženské složce je situace více než stabilizovaná, nový kouč mužské reprezentace, Josef Plachý, bude až na aktuální českou jedničku Dmitrije Prokopcova trpělivě “hledat“ další složení svého týmu. I proto se ve sportovní hale ve Vlašimi uskuteční v polovině února Nominační turnaj mužů ve stolním tenisu, jehož vítěz si zajistí přímou nominaci na MS v Japonsku.

Velký zájem o Czech Junior & Cadet Open

Czech Junior & Cadet Open získává na popularitě. Na tento turnaj světového juniorského okruhu ITTF Premium Junior Circuit, který se opět uskuteční v Hodoníně, se přihlásil rekordní počet účastníků. Na letošním Czech Junior & Cadet Open 2014 ve stolním tenisu by chtělo startovat celkem 345 mladých hráčů a hráček z devětatřiceti zemí z celého světa. Nebývalý zájem o start v Hodoníně daleko překonal původně stanovený počet účastníků turnaje, který činil 230 hráčů a hráček.

Počet záznamů: 1452

<< <   ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ...   > >>   [141 ... 160 z 1452]