K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Do semifinále postupuje Istres TT

IMorizono MG_2057 web

STEN marketing doma neuspěl, bodoval pouze Morizono

Stolní tenisté STEN marketingu HB Havlíčkův Brod na postup do semifinále Poháru ETTU nedosáhli. Svěřenci trenéra Tomáše Demka prohráli v dnešním odvetném čtvrtfinálovém utkání doma na Ostrově s francouzským celkem Istres Tennis de Table 2:3 a s letošní pohárovou Evropou se loučí.

Trenér francouzského celku Eric Masson zamíchal sestavou a svého nejlepšího hráče Omara Assara schoval na trojku. A tak mu zřejmě ani moc nevadilo, že úvod zápasu vyšel domácím. Masataka Morizono si velice rychle poradil s Paulem Gauzym ve třech setech.

Morizono IMG_1848

Masataka Morizono dostal STEN marekting do vedení, ale byl jediný, kdo dnes dokázal bodovat

Druhá dvouhra již přinesla vyrovnanější partii. Tomáš Tregler v ní dokázal dvakrát dohnat náskok soupeře, ale v rozhodující sadě předvedl Benjamin Brossier dokonalý obrat. I s pomocí dvou prasátek udělal od stavu 3:1 pro Treglera šest míčků za sebou a díky tomu získal pro Istres důležitý vyrovnávací bod.

radost Istres IMG_2001

Obrovská radost na lavičce Istres po vítězství Brossiera nad Treglerem

Na trojce hrající Pavel Širuček měl před sebou těžký úkol, aby udržel postupové naděje STEN marketingu, musel nutně porazit jedničku soupeře, Omara Assara. Devětadvacátý hráč světa se štěstím vyhrál první set 11:9. Ve druhém prohrával 1:5, ale ani to zkušeného Egypťana nezlomilo. Čtyřbodové manko rychle smazal a pak dotáhl sadu i celý zápas se Širučkem do vítězného konce. O postupujícím celku do semifinále Poháru ETTU bylo rozhodnuto. Domácí diváky ještě potěšil Japonec Masataka Morizono, který v pohledném utkání porazil Benjamina Brossiera 3:0 a vyrovnal na 2:2. V závěrečné dvouhře večera se pak bodu dočkal i třetí hráč francouzského týmu Paul Gauzy, který zpečetil vítězství Istres nad STEN marketingem v poměru 3:2.

Assar IMG_2044 web

Omar Assar se na trojce v souboji se Širučkem nemýlil a vybojoval postupový bod Istres

Tomáš Tregler v prvním utkání ve Francii porazil hladce Paula Gauzyho. Dneska dostal jiného soupeře Benjamina Brossiera, se kterým prohrál v pěti setech. „Dobře jsme věděli, že někdo z nás, já nebo Širu, musíme porazit Brossiera nebo Assara. Bohužel nám to nevyšlo. Je to škoda. Já jsem k tomu s Brossierem neměl daleko. V pátém setu jsem vedl 3:1, ale za tohoto stavu mi dal Francouz prasátko a já jsem pak nezakončil nalitý míček. Tam se to lámalo. Místo abych vedl 5:1, bylo to 3:3. Nezbývá než soupeřům pogratulovat k postupu,“ uvedl Tomáš Tregler.

Tregy na poradě _1942

Tomáš Tregler na poradě u své lavičky

Trenér STEN marketingu Tomáš Demek měl po utkání rozporuplné pocity:  „Je to pro nás určitě velké zklamání. V klíčovém utkání Tregy prohrál s Brossierem v pěti setech a to nás dostalo pod velký tlak. Širu musel porazit Assara, ale dneska na to vůbec neměl. Je to škoda, protože Istres bylo určitě hratelným soupeřem. A kdyby Masa hrál i první zápas ve Francii, tak věřím, že jsme postoupili. Ale to je kdyby, na to se nehraje. Dneska jsme to, bohužel, nezvládli. Nicméně celé to naše vystoupení v evropských pohárech hodnotím kladně. Určitě jsme nezklamali. Akorát ten konec jsme si představovali poněkud jinak.“


Pohár ETTU mužů 2015/2016logo Poháru ETTU velké

Čtvrtfinále

Odvetný zápas

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – Istres Tennis de Table 2:3

Masataka MORIZONO – Paul GAUZY 3:0 (3,8,2), Tomáš TREGLER – Benjamin BROSSIER 2:3 (-8,8,-11,9,-4), Pavel ŠIRUČEK – Omar ASSAR 0:3 (-9,-8,-8), Masataka MORIZONO – Benjamin BROSSIER 3:0 (3,8,8), Tomáš TREGLER – Paul GAUZY 1:3 (-12,-8,6,-5). První utkání: 1:3 (sety: 6:8) – postupuje Istres Tennis de Table.