K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Tomáš Polanský bude hrát čtyřhru s Jorgičem

Polanský - Jorgič 22821525755_web

První start česko-slovinské dvojice přinesl stříbrnou medaili

Tomáš Polanský se s juniorskou kategorií rozloučí na třech významných mezinárodních akcích, které se uskuteční ve druhé polovině tohoto roku. Odchovance ústeckého stolního tenisu postupně čekají starty na juniorském mistrovství Evropy v Záhřebu, turnaji nejlepších evropských juniorů TOP 10 v Praze a nakonec na světovém juniorském šampionátu v Kapském Městě. První letošní významnou prověrkou výkonnosti je turnaj Czech Junior a & Cadet Open 2016, který zítra začíná v Hodoníně.

Tomáši Polanskému se na hodonínském turnaji zatím dařilo hlavně ve čtyřhře, v níž posbíral několik zajímavých výsledků. V předchozích čtyřech ročnících Czech Junior a & Cadet Open stál třikrát na stupních vítězů. Nejvýše v roce 2012, kdy spolu s Patrikem Klosem ovládli čtyřhru kadetů. Vloni se Tomáš Polanský dostal společně s Rakušanem Andreasem Levenkem až do finále junorského deblu, kde našli přemožitele v sehrané slovinské dvojici Darko Jorgič – Deni Kožul.

Právě sedmnáctiletý Slovinec Darko Jorgič je od začátku letošní sezony novým deblovým spoluhráčem Tomáše Polanského. Ambice česko-slovinské dvojice míří vysoko. „Ve čtyřhře máme s Jorgičem velkou šanci na úspěch. Už jsme spolu hráli na podzim v Maďarsku a bylo z toho finále. Dobře si za stolem rozumíme,“ říká Tomáš Polanský, který jako jediný český reprezentant nemusí hrát ve dvouhře kvalifikaci.

Klásek a Polanský IMG_8316 web

Tomáš Polanský s reprezentačním trenérem juniorů Markem Kláskem

Ve dvouhře juniorů se v Hodoníně sejde výborná konkurence, ve startovní listině nechybí přední hráči evropského žebříčku: Slovinec Jorgič, Rumun Pletea, Bělorus Chanin či Rakušan Levenko. „V singlu bude mnohem těžší uspět. Kromě nejlepších Evropanů přijede i několik neznámých Japonců a dalších Asiatů. Bude hodně záležet na losu. Ale i tak bych rád konečně prorazil. Už se na ten turnaj těším,“ dodává Tomáš Polanský.

Související novinky

Všechny novinky