K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

V hlavní roli Tomáš Polanský a Zdena Blašková

pohled do haly TEWZA_DSC_3129 web

Ohlédnutí za Czech Junior & Cadet Open 2016 v Hodoníně

Největší juniorský turnaj ve stolním tenise, Czech Junior & Cadet Open 2016, který se v uplynulém týdnu uskutečnil v Hodoníně, je minulostí. Pět dnů hostila hodonínská sportovní hala TEZA významnou mezinárodní akci, která otevřela seriál ITTF Premium Junior Circuit 2016.

Nejcennější singlové tituly si z Hodonína odvezli mladí reprezentanti Japonska – v juniorské kategorii Jukija Uda a Kana Takeučiová, v kadetské kategorii Ju Kajama a Miju Nagasakiová. Z českých stolních tenistů se na Czech Junior & Cadet Open nejvíce prosadili Tomáš Polanský a Zdena Blašková. Oba získali shodně po dvou medailích, oba měli na dosah titul ve čtyřhře – sedmnáctiletý Polanský se Slovincem Darko Jorgičem, o dva roky mladší Blašková s Jihokorejkou Shin Yubin.

Tečku za letošním Czech Junior & Cadet Open 2016 ve stolním tenisu v Hodoníně jsme udělali krátkým hodnocením s ředitelkou turnaje a zároveň manažerkou české mládežnické reprezentace Andreou Botkovou, která se v úvodu zaměřila na vystoupení mladých českých reprezentantů. „Trošku mě mrzí, že tam není ta třešnička na dortu v podobě zlaté medaile, protože Zdenka se svojí korejskou spoluhráčkou k tomu nebyly daleko. Měly ve třetím setu dokonce mečboly, to je samozřejmě škoda. Zlato z domácího turnaje by bylo fajn, ale jinak to asi proběhlo podle očekávání. Zisk čtyř medailí je slušný výsledek. Bohužel vidíme, že to stojí hlavně na těch dvou hráčích Tomáši Polanském a Zdence Blaškové,“ ohlédla se za vystoupením mladých českých reprezentantů Andrea Botková.

Botková a medaile _DSC_5188

Andrea Botková dekoruje vítězku dvouhry kadetek Japonku Kanu Takeučiovou

Turnaj Czech Junior & Cadet Open si našel v mezinárodním kalendáři ITTF své pevné místo. Letos dokonce celý seriál ITTF Premium Junior Circuit otvíral… „Tím, že to tady v Hodoníně je již několikátý ročník po sobě, tak pořadatelé to zvládají v pohodě. O všechny účastníky je vzorně postaráno. Letos jsme měli velké štěstí na kompetentního manažera ITTF, protože Alan Ivančin, který byl u nás poprvé, patří na této pozici k nejlepším na okruhu. Turnaj řídí opravdu s velkým přehledem, nevytváří žádné stresové situace. A co bylo pro nás důležité, vyšel pořadatelům vstříc, že bez problémů povolil start všech přihlášených účastníků turnaje, i když jejich počet překročil původně stanovenou kvótu. A to byl pro hodonínské pořadatele příjemný bonus. Myslím si, že můžeme být s letošním Czech Junior & Cadet Open po všech stránkách spokojeni,“ konstatovala Andrea Botková.

Seriál turnajů ITTF Premium Junior Circuit 2016 pokračuje tento týden ve Francii, kde je v Métách od 17. do 21. února na programu French Junior & Cadet Open 2016. Ve startovní listině nebudou chybět mladí reprezentanti České republiky, do Mét se vydá třináctičlenná reprezentační skupina. „V nominaci došlo k jedné změně. Místo Tomáše Martinka, který již turnaj v Hodoníně dohrával nachlazený, pojede František Onderka,“ upřesnbila  manažerka české mládežnické reprezentace Andrea Botková.

ONDERKA Frantisek _DSC_3893+

Nemocného Tomáše Martinka nahradil v nominaci pro turnaj v Métách František Onderka

„Česká“ nominace na French Junior & Cadet Open 2016 v Métách:

Junioři: Tomáš POLANSKÝ, Patrik KLOS, Jiří MARTINKO. Juniorky: Kateřina ČECHOVÁ, Markéta ŠEVČÍKOVÁ, Nikita PETROVOVÁ. Kadeti: Jan VALENTA, Filip ČERNOTA; František ONDERKA. Kadetky: Zdena BLAŠKOVÁ, Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Tereza PYTLÍKOVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ.

Vybrané zápasy z „televizního stolu“ z turnaje French Junior & Cadet Open 2016 ve stolním tenisu v Métách můžete sledovat na: https://www.youtube.com/watch?v=0kT3L7yd2fg

Informace o turnaji French Junior & Cadet Open 2016 ve stolním tenisu v Métách najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2620&category=wjc.