K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Vítězný Vráblíkův úvod, postupují Čechová, Matelová i Vacenovská

Vráblík MG_2337 web

Na German Open v Berlíně začala kvalifikace

V Berlíně se od dopoledních hodin hraje dvoudenní kvalifikace výborně obsazeného turnaje seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – German Open 2016. Úvodním kvalifikačním kolem prošli úspěšně Jiří Vráblík, Dana Čechová, Hana Matelová a Iveta Vacenovská

Jako první z českých stolních tenistů vstoupil do kvalifikačních bojů v berlínské Max Schmeling Halle Jiří Vráblík, který si v pěti setech poradil s Tchajwancem Peng Wang-Wei. „Nebylo to lehké utkání. Dostat hned v prvním kole neznámého Asiata, není zrovna příjemné. Jsem rád, že jsem ten zápas vyhrál,  jako všichni Asiaté to docela uměl,“ uvedl po vítězném utkání s mladým Tchajwancem Jiří Vráblík, kterého ve druhém kole čeká Němec Patrick Baum. „No, to je pořádně těžký los. Leváky moc rád nemám, navíc bude hrát doma, diváci ho budou hnát za vítězstvím. Hrál jsem s ním třikrát a pokaždé mě porazil. Na druhou stranu nemám co ztratit, on je favoritem zápasu, já mohu jenom překvapit,“ dodal dvaatřicetiletý Jiří Vráblík.

Úvodním kvalifikačním kolem dvouhry žen prošel kompletní trojlístek českých reprezentantek a jakoby se domluvily, bylo to shodně po sedmisetových bitvách…

Zápas Dany Čechové s levorukou Švédkou Matildou Ekholmovou přinesl velké drama. Skóre se měnilo jako na houpačce. Drama vyvrcholilo se rozhodující sedmé sadě. Dana Čechová za stavu 8:10 odvrátila dva mečboly soupeřky, aby nakonec celé utkání vyhrála 12:10 v sedmém setu. “Hrajeme spolu takové zápasy často. Základem úspěchu byla dobrá taktika a příjem. Jsem moc ráda, že jsem tohle utkání zvládla. Moje hra Ekholmové příliš nesedí, nedostane se do tempa. Já sice také ne, ale když dodržuju taktiku jako dnes, tak je dobré. Jsem moc ráda, že jsem tohle utkání zvládla,“ prozradila klíč k úspěchu Dana Čechová.

Čechová IMG_2399

Dana Čechová vyřadila Švédku Matildu Ekholmovou

Hana Matelová utkání s Američankou asijského původu výborně rozehrála, po dvou zvládnutých koncovkách vedla 2:0. Ve třetí sadě česká stolní tenistka neproměnila tři setboly, soupeřka se chytla a dotáhla zápas do sedmého setu. V něm měla navrch Hana Matelová, vyhrála 11:7 a postoupila do druhého kvalifikačního kola. „Američanka byla hodně nepříjemnou soupeřkou. I když jsem vedla 3:1, byl to nesmírně těžký zápas. Většinou se rozhodovalo v koncovkách, ona se postupně dostala do hry. Vyrovnala na 3:3, ale sedmý set jsem naštěstí vyhrála. Je to super. Minulý týden v Maďarsku jsem taky vedla a měla mečbol a nakonec jsem prohrála. Doufám, že jsem to tady zlomila. Je to těžký turnaj, každé vyhrané utkání je cenné,“ uvedla Hana Matelová.

Matelová IMG_2471

Hana Matelová si poradila s Američankou asijského původu Wu Yue

Česká reprezentační jednička Iveta Vacenovská si zopakovala souboj se Srbkou Anou-Marií Erdleljiovou z loňského ME v Jekatěrinburgu. Dlouho se toto utkání lépe vyvíjelo pro srbskou obranářku, která vedla 3:1 na sety. Vacenovská dokonce musela v páté sadě odvracet i jeden mečbol soupeřky, ale jako velká bojovnice to zvládla. Postupně skóre dramatického utkání otočila ve svůj prospěch a po vydřeném vítězství i ona prošla do zítřejšího druhého kola kvalifikace.

Vacenovská IMG_2605 radost

Radost Ivety Vacenovské po vítězném míčku v utkání se Srbkou Anou-Marií Erdeljiovou


German Open 2016

DVOUHRA MUŽŮLogo_WorldTour 2016 malé

Kvalifikace

Výsledky českých stolních tenistů v kvalifikaci:

I. kolo:

Jiří VRÁBLÍK – PENG Wang-Wei (Tchaj-wan) 4:1 (6,9,-9,4,3). Pavel ŠIRUČEK, Tomáš KONEČNÝ, Lubomír JANČAŘÍK a Michal OBEŠLO – volný los.

DVOUHRA ŽEN

Kvalifikace

Výsledky českých stolních tenistek v kvalifikaci:

I. kolo:

Dana ČECHOVÁ – Matilda EKHOLMOVÁ (Švédsko) 4:3 (11,-4,-11,10,-8,6,10), Hana MATELOVÁ – WU Yue (USA) 4:3 (10,10,11,7,-9,-8,7), Iveta VACENOVSKÁ – Anamaria ERDELJIOVÁ (Srbsko) 4:3 (-6,-7,8,-10,14,7,8).

Kompletní výsledky turnaje German Open 2016 najdete na: http://www.ittf.com/competitions_temp/competitions2.asp?Competition_ID=2613&category=PT

Fotogalerii z German Open najdete zde: http://www.ping-pong.cz/fotogalerie/german-open-2016/

Aktualizováno: 27. ledna v 16:30 hodin