K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Zdena Blašková ovládla dvouhru juniorek do 21 let

Zd.Blašková web

Tomáš Polanský dosáhl po loňském stříbru na mistrovský titul

Sedmnáctiletý Tomáš Polanský (Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) a o dva roky mladší Zdena Blašková (TJ Libín 1096 Prachatice) vyhráli dvouhru juniorů a juniorek do 21 let na JKD SPED mistrovství České republiky ve stolním tenisu pro rok 2016 v Jablonci nad Nisou.

Tomáš Polanský vloni na M-ČR v Hranicích prohrál ve finále s Michalem Benešem, letos se dočkal mistrovského titulu. Ústecký stolní tenista ve finálovém utkání porazil Davida Reitšpiese, vítěze této věkové kategorie z roku 2014, v šesti setech.

„S Davidem Reišpiesem se hodně známe, hráli jsme proti sobě snad tisíckrát a naše zápasy jsou vždycky o tom, kdo lépe udrží taktiku,“ řekl Tomáš Polanský. „Vždycky jsme ty zápasy ale vyhrávali, ať už já nebo on, lehce, ale dneska jsme se hodně tahali. Asi to byl můj nejtěžší zápas na turnaji.“

BLASKOVA Zdena, PODIUM, POLANSKY Tomas BrychtaJan_MČR_PP_Jablonec_160319_205443_DSC_1185

Čerství vítězové dvouhry juniorů a juniorek do 21 let Tomáš Polanský a Zdena Blašková

Finále dvouhry juniorek do 21 let mělo překvapivý průběh. Nejlepší česká kadetka v něm porazila nejvýše nasazenou hráčku této soutěže, Kateřinu Tomanovskou, 4:0. Patnáctiletá stolní tenistka TJ Libín 1096 Prachatice tak rozšířila svoji sbírku individuálních titulů o další věkovou kategorii… „Když jsem po zápase seděla na lavičce, strašně se mi klepaly ruce,“ řekla Zdenka Blašková po finále. „Proti Katce Tomanovské se mi hrálo výborně. Ona je kvalitní hráčka, odehrály jsme vyrovnané sety a mě ten zápas vyšel asi nejlépe ze všech na turnaji. Loni jsem s ní na mistrovství republiky prohrála těsně 3:4, přičemž v posledním setu jsem ještě vedla. Věřila jsem, že bych jí mohla trochu vzdorovat, ale měla jsem ze zápasu respekt.“


JKD SPED mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu 2016

DVOUHRA JUNIORŮ do 21 let

Semifinále

David REITŠPIES (SF SKK El Niňo Praha) – Jakub Seibert (Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) 4:2 (5,-10,5,6,-7,6), Stanislav Kučera (SF SKK El Niňo Praha) – Tomáš POLANSKÝ (Slavoj Severotuk Ústí nad Labem) 0:4 (-5,-4,-7,-4).

Finále

David Reitšpies – Tomáš POLANSKÝ 2:4 (-5,-9,4,-10,4,-6).

DVOUHRA JUNIOREK do 21 let

Semifinále

Kateřina TOMANOVSKÁ (Chesnay/Rambouillet) – Barbora Kapounová (MK Řeznovice) 4:1 (1,5,10,-9,10), Markéta Ševčíková (SKST Hodonín) – Zdena BLAŠKOVÁ (TJ Libín 1096 Prachatice) 1:4 (-4,7,-11,-10,-8).

Finále

Kateřina Tomanovská – Zdena BLAŠKOVÁ 0:4 (-10,-9,-8,-9).

Kompletní výsledky JKD SPED Mistrovství České republiky mužů a žen, juniorů a juniorek do 21 let ve stolním tenisu pro rok 2016 najdete na webových stránkách ČAST: http://www.ping-pong.cz/mistrovstvi-cr/.

Zpravodajství z M-ČR 2016 v Jablonci nad Nisou přinášejí: František ZÁLEWSKÝ, Martina KUČEROVÁ, foto: Jan BRYCHTA

Související novinky

Všechny novinky