K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

1. liga mužů startuje o víkendu. Bude ji hrát 14 mužstev


TTC Siko Orlová se na poslední chvíli odhlásil

Na poslední chvíli se z druhé nejvyšší soutěže mužů odhlásil tým TTC Siko Orlová, takže 1. liga bude mít 14 účastníků. Její oficiální zahájení je naplánováno na tento víkend, i když už proběhly předehrávky dvou ostravských týmů z jednoho klubu. Céčko TJ Ostrava KST nad béčkem jednou zvítězilo 10:7 a podruhé uhrálo remízu. Tyto výsledky ale budou do tabulky započítány až v těch kolech, ve kterých se dle rozpisu měly hrát.

Velmi zajímavé bude sledovat, jak se bude dařit hráčům, kteří změnili klub. Přesunů se totiž odehrálo v lize hned několik. Tím vůbec největším je přestup Radka Košťála do týmu nováčka z Českých Budějovic, který vůbec poprvé bude hrát 1. ligu. V kádru jej doplní Jan Holáň a bratři Kortusové. Na svých stolech v prvních dvou kolech přivítají Hustopeče, které se nově mohou spolehnout na Marka Obešla a Vojtěcha Klimka a Brno a dá se očekávat velmi vysoká návštěva. Největším favoritem soutěže bude pravděpodobně stejně jako v Extralize HB Ostrov. Ten v úvodním kole zajíždí do Hradce Králové, kde odehraje duely s tamními mužstvy Sokola a DTJ a lze předpokládat, že nasadí takřka extraligovou sestavu. Právě do Sokola se vrátil Miloš Šlapák a DTJ tak muselo shánět kromě Lukáše Foffa kompletně novou sestavu. V nové sezoně tohoto hráče doplní Petr Šilhán z Liberce, Roman Zavoral z Hostinného a Jakub Merta z Pardubic.

Do Nového Jičína přišel z Hodonína Ondřej Lapčík, který vyztuží už tak slušnou sestavu z loňské sezony. Slezané hrají doma a pokusí se potrápit silnou Elizzu Praha a Liberec, za který také nastoupí dva extraligoví hráči Blinka s Průšou. Ostravský dvojboj pak čeká na Havířov, jehož složení v nadcházejícím roce bude alespoň z počátku velkou neznámou.

Přijďte podpořit své oblíbené kluby do heren, ale dbejte při tom, prosíme, všech aktuálních hygienických opatření nařízených vládou.

 

1. liga, sezona 2020/2021

Program 1. a 2. kola

Sobota 19. září

SF SKK El Niňo Praha B – TTC MS Brno (14 hodin)

TBG Swietelsky Pedagog Č. Budějovice – TJ Agrotec Hustopeče (15)

TJ Ostrava KST B – SKST Baník Havířov B (14)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 B IMEDA – HB Ostrov B (15)

DTJ Hradec Králové – KST SK US Steinerová Choceň (15)

KST Nový Jičín – TTC Elizza Praha (14)

Neděle 20. září

SF SKK El Niňo Praha B – TJ Agrotec Hustopeče (10)

TBG Swietelsky Pedagog Č. Budějovice – TTC MS Brno (10)

TJ Ostrava KST C – SKST Baník Havířov B (10)

TJ Sokol PP Hradec Králové 2 B IMEDA – KST SK US Steinerová Choceň (10)

DTJ Hradec Králové – HB Ostrov B (10)

KST Nový Jičín – SKST Warmnis Liberec B (10)

Kompletní informace o 1. lize mužů naleznete ZDE