K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

285 minut boje či 16 čtyřher. Pohled do statistik extraligy udiví


Nejpilnějším sběratelem žlutých karet byl Mohamed Shouman

To, že hegemonii suverénního tria z El Niňa narušil v extraligové úspěšnosti jen chebský Tomáš Tregler, žádného znalého fanouška extraligy nepřekvapí.  Ale je tu hned několik statistických údajů, které by mohly. Jak dlouho trvaly nejdelší a nejkratší zápasy, kolik se jich vlastně celkově odehrálo a spousta dalších zajímavých faktů z nedohrané extraligové sezóny.

Začněme tím, že se odehrálo celkem 76 zápasů v započatých 21 kolech. Celkově pak hráči odehráli 413 dvouher, což značí průměr 5,4 dvouhry na zápas. Velice zajímavý je také pohled na čas strávený u extraligových stolů. Hráči a fanoušci totiž dohromady strávili sledováním nejvyšší české soutěže 13 050 minut, což se rovná 217,5 hodinám. Tato vysoká čísla mohou být matoucí, ale po zprůměrování se dá zjistit, že průměrný extraligový zápas trval 2 hodiny a 52 minut a na jednu dvouhru tak připadá 31 minut.

Vůbec nejdelší zápas vidělo zhruba pět desítek fanoušků 31. ledna v 15. kole, když ostravské TTC přehrálo KT Praha 4:3 po neuvěřitelných 4 hodinách a 45 minutách. Druhý nejdelší zápas byl dokonce o půl hodiny kratší a opět v něm mělo prsty TTC Ostrava 2016, které hrálo s Libercem. Tak překvapivé už není, že nejkratší zápasy obecně mělo pražské El Niňo. Ten rekordní sehrálo proti Havířovu, který vyprovodilo 4:0 za 1 hodinu a 15 minut.

Věnovali jsme se dvouhrám, nyní můžeme lehce zabrousit i na čtyřhry. Těch se hrálo celkově 16 a je jen těžko uvěřitelné, že hned 9 si jich zahrál SKST Euromaster Liberec. Zároveň však každé družstvo sehrálo alespoň jeden debl. Když už jsme u Liberce, tak si můžeme připomenout, že tento tým byl jediný, který právě ve čtyřhře porazil jinak suverénní El Niňo ve 13. kole 10. ledna.

Další statistickou libůstkou je to, že SKST Cheb jako jediný tým v extralize nevyhrál doma ani jeden zápas za plný počet bodů. Pro upřesnění je třeba říct, že Západočechům se to jednou přece jen podařilo, jenomže to bylo v předehrávaném 21. kole, které se do tabulky při ukončení nedohrané soutěže ještě nepromítlo.

Z hlediska individuálních statistik bylo zjištěno, že do sezóny 2020/21 nastoupilo v extralize celkem 47 hráčů. Nejvíce jich vyslal Liberec, který protočil hned 8 hráčů včetně třech zahraničních akvizic.

 

Nejlepší hráči jednotlivých týmů dle úspěšnosti:

SKST Charvát Baník Havířov – Petr David 59 %
SKST Euromaster Liberec – Mohamed Shouman 64 %
TJ Sokol PP Hradec Králové 2 – Jakub Crha 64 %
SK SKK El Niňo Praha – Dmitrij Prokopcov 97 %
KT Praha – Tomáš Pavelka 75 %
TJ Ostrava KST – Miroslav Bindač 48 %
TTC Ostrava 2016 – Ondřej Bajger 59 %
SKST Cheb – Tomáš Tregler 90 %

A na závěr statistika provinilců. V teď už loňské sezóně bylo uděleno celkem 31 žlutých karet. Nejpilnějším sběratelem se stal Mohamed Shouman z Liberce, který jich „získal“ 5.