K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Dopingovka, šílená doprava, přísné kontroly. Argentinská mise Zdeny Blaškové začíná


Česká juniorka v neděli vstoupí do olympijských her mládeže v Buenos Aires

Buenos Aires má v aglomeraci téměř o tři miliony obyvatel více než celá Česká republika. „Doprava je tady šílená, cesta do haly dlouhá asi 20 kilometrů nám trvá 85 minut.“ přibližuje Tomáš Vrňák. Reprezentační trenér juniorek a jeho svěřenkyně Zdena Blašková se v hlavním městě Argentiny pomalu zabydlují a netrpělivě vyhlížejí sobotní začátek letních olympijských her mládeže.

Česká výprava čítající 52 sportovců se do jihoamerické metropole přesunula v pondělí večer, Zdena Blašková a Tomáš Vrňák už mají za sebou první seznámení s tamním prostředím. „Hala je pěkná, je v ní spousta stolů na rozehrávání a 4 hrací stoly s jedním centrkurtem,“ líčí trenér Tomáš Vrňák.

Ve stolním tenise bude v Buenos Aires bojovat o medaile 32 clapců a stejný počet dívek. Zdena Blašková si pozvánku mezi elitní společnost vysloužila díky vysokému postavení na světovém žebříčku, postupně ji čeká dvouhra a také soutěž smíšených družstev, pro kterou spojí síly s Litevcem Medardasem Stankevičiusem.

Ačkoliv hry v Jižní Americe nesou přízvisko „mládežnické“, veškeré parametry snesou srovnání s „opravdovými“ olympijskými hrami. „Vesnice je v obležení vojáků a policistů a dovnitř nejde pronést ani ň, co není povolené. Bez akreditace tu taky neuděláš ani krok, všude jsou lidi, kteří je kontrolují. Stejný je to i se vstupem do parku, kde hrajeme. Jsme ve stejném jako je squash, badminton, futsal a určitě i další sporty,“ vypráví Tomáš Vrňak.

I přes drobná úskalí hodnotí vyslanci českého stolního tenisu první dny svého pobytu v dějiští her především kladně. Největší zádrhel se dostavil v podobě dopingové kontroly. „Strávili jsme na ní celkem osm hodin a ani jsme nestihli oběd,“ prozradil s úsměvem Tomáš Vrňák.

Zmeškané stravování velmi zamrzelo, neboť ve čtvrtek začal systém vydávání pokrmů kolabovat. „V jídelně je najednou tisíc lidí a nic nefunguje, nejsou příbory, teplá voda na čaj, nové jídlo zmizí za 30 sekund a nemáme nic. Jsou tu obrovské fronty, nikdo nestíhá odvážet tácy po jídle, prostě bordel,“ říká reprezentační trenér juniorek.

Jeho svěřenkyně Zdena Blašková po čtvrtečním losu zná první protivnice ve dvouhře. Turnajová sedmnáctka se ve skupině utká s druhou nasazenou Číňankou Sun Yingsha, s Chiarou Morriovou ze San Marina a s Francouzkou Lucie Gauthierovou, která bude pravděpodobně její největší soupeřkou v boji o druhé postupové místo.

Talentovaná Češka ale může jít do konfrontace s nepříjemnou levačkou s vírou v úspěch, na nedávném turnaji Top 10 v Portugalsku ji po skvělém výkonu porazila 4:2.

Stolní tenis na olympijských hrách mládeže v Buenos Aires odstartuje v neděli kvalifikačními skupinami dvouher. Singloví šampioni budou korunováni ve středu. Po jednodenní pauze začne rovněž soutěž smíšených družstev. Největšími aspiranty na titul jsou Japonci Tomokazu Harimoto, osmý hráč světového žebříčku mužů, a Miu Hiranová, která je na rankingu mezi dospělými devátá.

 

Olympijské hry mládeže 2018, Buenos Aires

Rozlosování dvouhry dívek

Skupina B: Sun Yingsha (Čína), Lucie Gauthierová (Fran.), Zdena BLAŠKOVÁ, Chiara Morriová (San Mar.)

Kompletní informace o turnaji naleznete zde