K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Anketa Stolní tenista roku 2019


Do konce 1. kola zbývají čtyři dny. Hlasujte a vyhrajte některou z cen

Hlasování 1. kola končí 31. ledna ve 12 hodin. Pošlete také svůj hlas.

Česká asociace stolního tenisu vyhlašuje anketu Stolní tenista roku 2019. I letos nabízí anketa více než jen čtyři tradiční nejprestižnější kategorie. Na jejím systému nic neměníme. O nejlepších hráčích a hráčkách bude rozhodovat nejen veřejnost, ale také odborná porota, složená z extraligových trenérů, reprezentačních trenérů seniorských i juniorských družstev, trenérů SCM a RCM, členů výkonného výboru ČAST a předsedů odborných komisí ČAST.

Cenu Fair play určí Komise rozhodčích ČAST, Cenu fanoušků pro nejsympatičtějšího stolního tenistu si určí sami fanoušci. Tato kategorie tedy bude pouze jednokolová.

V 1. kole kategorií Stolní tenista roku 2019 (musí být aktivní hráč/ka registrovaný/á v registru ČAST nebo hráč/ka v zahraničí s povolením ČAST), Talent roku 2019 (hráč/ka do 18 let), Trenér roku 2019 (musí být registrován jako trenér ČAST s platnou trenérskou licencí) a Družstvo roku 2019 budou hlasovat fanoušci, kteří sami vyberou deset finalistů v kategorii Stolní tenista roku 2019 a pět finalistů ve zbývajících třech kategoriích.

Ve 2. kole vítěze, stejně jako další pořadí všech čtyř kategorií, určí odborná komise, přičemž konkrétní hodnocení všech členů bude zveřejněno na webových stránkách ČAST.

Hlasovat můžete od dnešního dne až do 31. ledna do 12 hodin, kdy bude 1. kolo ankety ukončeno. Hlasovací lístek najdete ZDE

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety proběhne u příležitosti mistrovství České republiky mužů a žen 2020 v Plzni (na snímcích vítězové loňského ročníku).

Zapojte se aktivně do letošního ročníku ankety. Pět vylosovaných tipujících z řad veřejnosti dostanou od pořadatelů ankety věcné ceny, které si budou moci vyzvednout osobně v sídle ČAST nebo je po domluvě obdrží poštou. Ve hře je dvoudenní pobyt, včetně ubytování, na letošním ročníku turnaje Seamaster 2020 ITTF World Tour v Olomouci, stůl na minipingpong, reprezentační dresy českého národního týmu, sportovní taška, míčky a upomínkové předměty ČAST. Losování vítězů proběhne v přímém přenosu rovněž v průběhu domácího šampionátu.

Pokud potřebujete drobnou nápovědu, kdo z českých hráčů a hráček zaznamenal v roce 2019 největší úspěchy, připomeňme alespoň několik z nich.

– Z domácích titulů ve dvouhře mužů a žen se radovali Pavel Širuček a Hana Matelová.

– Hráčky SKST Hodonín Stavoimpex obhájily mistrovský titul a navíc se poprvé v historii probojovaly do čtvrtfinále Ligy mistryň.

– Šimon Bělík vybojoval na prestižním turnaji TOP 10 juniorů v Noordwijku bronz ve dvouhře.

– Vozíčkář Jiří Suchánek přivezl s mistrovství Evropy hendikepovaných bronz ve dvouhře.

– Hana Matelová si na konci roku zajistila účast na prestižním turnaji TOP16 v Montreaux.

– Družstvo juniorek vybojovalo na MEJ v Ostravě bronz v týmové soutěži.

– Pavel Širuček se poprvé v kariéře probojoval do elitní padesátky světového žebříčku. Pomohl mu k tomu i premiérový postup do osmifinále 2019 ITTF World Tour Platinum v katarském Dauhá.

– Hráči El Niňa Praha přerušili zlatou sérii TTC Ostrava 2016 a vybojovali mistrovský titul.