České reprezentantky strávily týden na soustředění ve Francii


Za posledních deset lety bylo české kvarteto Hana Matelová, Karin Adámková, Kateřina Tomanovská a Linda Záděrová první zahraniční reprezentací, kterou si do svého vyhlášeného tréninkového centra Vittel pozval francouzský národní tým.

Řekl to po návratu z týdenního soustředění reprezentační trenér Petr Nedoma a současně poděkoval Haně Matelové za zprostředkování této mimořádné příležitosti. "Byla to velmi kvalitní a tvrdá příprava. Holky trénovaly společně se sedmnácti domácími reprezentantkami, juniorkami, hráčkami do jedenadvaceti let a samozřejmě ženami. Objem jedné fáze tréninku byl od dvou do čtyř hodin, takže jsme v průměru trénovali sedm hodin denně. Součástí každého tréninku byla navíc kondiční příprava. Zajištění bylo na vynikající úrovni, samozřejmostí byl kondiční trenér i fyzioterapeuti. Natrénovali jsme velké objemy," popisuje letní kemp Petr Nedoma.

Vyzdvihnul poměrně skromné, ale naprosto profesionální podmínky, v nichž se tradiční velmoc stolního tenisu může připravovat. "Ubytování nebo například strava působilo opravdu velmi skromně, ale bylo absolutně vyhovující. V hale například není klimatizace, přitom teploty venku se pohybovaly nad třicítkou. Nikdo k tomu neměl žádnou připomínku. Zajímavostí bylo, že po každém tréninku se hráčky ochlazovaly v bazénku s teplotou kolem sedmi stupňů. I tato terapie měla bezpochyby svůj význam, holky za týden neabsolvovaly ani jednu masáž. Nebylo potřeba. Jediná Katka Tomanovská měla problém s kolenem a požádala o pomoc francouzského fyzioterapeuta," pokračuje Petr Nedoma.

Připomíná, že týdenní pobyt hradila francouzská strana, český tým si platil pouze cestu. Dá se proto očekávat, že v brzké době by mohly Francouzky naopak navštívit Národní tréninkové centrum v Havířově. "Ano, jsme domluveni na delší spolupráci a do Havířova je určitě pozveme," dodává kouč národního týmu žen.

související články