Extraliga žen / 16.03.2024 / 20:00

KONEC

Extraliga žen / 17.03.2024 / 16:00

Finálové drama rozhodla Karin Grofová

Neuvěřitelně dramatický byl druhý finálový souboj o zlato v extralize žen a titul mistryň republiky. V Moravském Krumlově měl Hodonín v dobru výhru z prvního utkání, ovšem před fantastickou kulisou fanoušků obou klubů se nakonec rozhodlo až v deváté dvouhře. Karin Grofová porazila střídající Jekatěrinu Černavskou a hosté po výhře 5:4 mohli slavit.

Domácí trenér Jindřich Bíla poslal do boje svůj trumf v podobě Japonky Mitsuki Yoshidové. Na lavičce naopak zůstala sedět Jekatěrina Černavskaja. Zkušená Japonka se chytila příležitosti a hned v první dvouhře porazila hostující jedničku Natalii Partykovou. Na druhém stole ovšem stejně tak prohrála jednička domácího týmu Bernadette Bálintová s Karin Grofovou, čímž bylo srovnáno.

Obrovské drama pak předvedly Nikita Petrovová s obranářkou Markétou Ševčíkovou. Petrovová hrála nesmírně trpělivě a po prohrané koncovce prvního setu vsadila vše na jednu kartu. Ze všech sil se snažila dosáhnout časového limitu, což se jí za stavu 7:10 ve druhém setu podařilo. Jenže hra, při níž musí servírující hráčka ukončit výměnu před třináctým úderem její soupeřky, nakonec její výhodou nebyla. Prohrála po veliké a dlouhé bitvě 1:3.

Utkání ovšem zdramatizovala Bálintová, když bez ztráty setu porazila Partykovou. Yoshidová navíc zvládla tři koncovky duelu s Ševčíkovou a podle zápisu šly domácí hráčky do vedení. Hostující tým však opět podržela Karin Grofová, když otočila vývoj zápasu s Nikitou Petrovovou.

Rozuzlení tak musely přinést až závěrečné tři dvouhry Maďarka Bálintová si poradila s vyčerpanou, ale stále bojující Ševčíkovou, na druhém stole porazila Partyková Petrovovou.

Pak přišel domácí trenér s dalším taktickým tahem. Do závěrečné dvouhry proti Karin Grofové poslal Jekatěrinu Černavskou. V prvním setu doplatila na nerozehranost, ale pak bojovala o každý míček. Jenže Karin Grofová moc toužila po roce opět pozvednout pohár pro vítěze a zápas doslova vydřela. Po posledním míčku skočila do náruče trenérovi Jaroslavu Mikeskovi. „Bylo to hrozně těžké, protože já jsem v Hodoníně s Černavskou nehrála úplně nejlépe a zápas jsem vyhrála díky skreči jejich trenéra. Ale bojovala jsem o každý míček a mám neuvěřitelnou radost. Nejsou to ani čtyři měsíce, co jsem porodila syna a teď mám zase titul. Nemohu tomu uvěřit,“ usmívala se na všechny strany.

Kouč Hodonína Jaroslav Mikeska byl na svůj tým právem pyšný. Nasazení Japonky Yoshidové ho trochu překvapilo, ale i tak věděl, že jeho tým nečeká snadný úkol. „Nečekal jsem hlavně, že Natálka ztratí dva body. Ale tohle se stává, stále jsme drželi vyrovnaný stav, takže jsem hráčky motivoval k soustředěnému výkonu. Famózní zápasy ovšem předvedla Karin. K tomu se dá těžko něco říct. Je to úžasné. Mám obrovskou radost z toho, že se jí takhle podařilo vrátit za stoly a my máme zase titul.“

Extraliga žen, ročník 2021/2022

Výsledek utkání finále play off

TT Moravský Krumlov – SKST PLUS Hodonín A 4:5

Mitsuki YOSHIDOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 3:1 (12,-9,9,7), Bernadett BÁLINTOVÁ – Karin GROFOVÁ 2:3 (11,-11,7,-7,-4), Nikita PETROVOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 1:3 (9,-7,-4,-9), Bernadett BÁLINTOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 3:0 (5,7,16), Mitsuki YOSHIDOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:0 (15,16,9), Nikita PETROVOVÁ – Karin GROFOVÁ 1:3 (7,-8,-6,-5), Bernadett BÁLINTOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:0 (8,4,8), Nikita PETROVOVÁ – Natalia PARTYKOVÁ 0:3 (-5,-7,-8), Jekatěrina ČERNAVSKAJA – Karin GROFOVÁ 1:3 (-2,7,-7,-11). Konečný stav série: 0:2.