SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Havlíčkův Brod srovnal semifinálovou sérii

Oplatit porážku z prvního semifinálového utkání se povedlo hráčům HB Ostrov Havlíčkův Brod, když v Praze porazili El Niňo 3:1. Trojice Michal Obešlo, Tomáš Tregler a Dmitrij Prokopcov se na výhře podělila rovnoměrně jedním bodem.

Domácí kouč Petr Kaucký posunul svého nejlepšího hráče Jiřího Vráblíka na druhé místo v sestavě. Jedničkou tak byl Jakub Zelinka, který v úvodní dvouhře notně potrápil Michala Obešla. Hostující hráč sice začal velmi dobře a vyhrál první dva sety, pak ale Zelinka srovnal. Teprve v pátém dějství Obešlo vybojoval důležitý první bod.

Duel Jiřího Vráblíka s Tomášem Treglerem vyzněl lépe pro domácí oporu. Výsledek 3:0 vypadá celkem na jednoznačný průběh, jenže byla to tradičně bitva o každý míček. Lépe byl připraven domácí hráč. A v podobném duchu se nesl i souboj Františka Onderky s Dmitrijem Prokopcovem. Vyhrál ho zkušenější Prokopcov, když zvládl koncovky prvních dvou setů a pak už nedal svému soupeři šanci.

Rozhodující bod nakonec zařídil Tomáš Tregler. Zápas s Jakubem Zelinkou sice nezačal podle svých představ, ale ukázal obrovskou dávku trpělivosti, zkušeností a také štěstí. V úvodním setu prohrával 7:10 a odvrátil tři setboly. Ve druhém další tři a pak už došly jeho slovenskému soupeři morální síly. „Nebylo to vůbec jednoduché. První set jsem prohrával, druhý set také. Měl jsem tam trochu štěstí a po vyhraných koncovkách jsem si začal věřit. Bylo to jiné než v prvním zápase s Jirkou Vráblíkem. Ten byl na mne skvěle připravený a vůbec mě k ničemu nepustil. Musím se na ten zápas podívat a trochu ho rozebrat. Ale jinak jsme rádi, že se nám povedlo zvítězit, každý udělal jeden bod, to je taky dobré,“ uzavřel divácky skvělý souboj před vyprodaným hledištěm Tomáš Tregler.

O soupeři Chebu ve finále play off se tak rozhodne v neděli v Havlíčkově Brodu. A v Birell Aréně bude opět bezpochyby vyprodáno. I tento duel bude vysílat přímým přenosem ping-pong.tv.

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Výsledek utkání semifinále play off

SF SKK El Niňo Praha – HB Ostrov H. Brod 1:3

Jakub ZELINKA – Michal OBEŠLO 2:3 (-9,-8,5,3,-4), Jiří Vráblík – Tomáš TREGLER 3:0 (8,8,8), František ONDERKA – Dmitrij PROKOPCOV 0:3 (-9,-9,-5), Jakub ZELINKA – Tomáš TREGLER 0:3 (-10,-13,-3).