SKST Chodov

Extraliga mužů / 02.05.2024 / 18:00

0:0

Hodonín v Lize mistryň skončil

Ve svém posledním vystoupení ve 2. fázi Ligy mistryň prohrály hráčky SKST Plus Hodonín ve své hale se srbským mistrem TTC Novi Sad 1:3 a jejich účinkování v nejprestižnější evropské klubové soutěži skončilo. Ze třetího místa ve skupině se však ještě letos mohou těšit na čtvrtfinále Evropského poháru.

Hodonín potřeboval k postupu porazit svého srbského soupeře 3:0 a ztratit maximálně jeden set. Pak by došlo na počítání míčků. Hned po první dvouhře však bylo jasné, že mezi osm nejlepších týmů Ligy mistryň postoupí hosté. Markéta Ševčíková sice ještě v dramatické koncovce prvního setu porazila Anetu Makszutiovou, ale pak naopak prohrála set druhý. V tom třetím nezachytila začátek a srbská hráčka výhrou prakticky jistila postup.

Domácí hráčky se však nevzdávaly. Natalia Partyková proti obranářce Annamarii Erdelyiové ještě neuspěla, ale Karin Grofová ve třetí dvouhře bojovala o každý míček a vyplatilo se jí to. S Tijanou Jokičovou prohrávala 0:2 na sety, ale nakonec s ní svedla pětisetovou bitvu. Ve zkráceném rozhodujícím setu byla jistější, jak by také ne, když v setu čtvrtém odvrátila šest mečbolů. Z výhry měla obrovskou radost, byla to vůbec její první v Lize mistryň.

Utkání se divákům líbilo a vychutnali si také souboj dvou obranářek. Markéta Ševčíková v ní prohrála s Annamarií Erdelyiovou, když se jí podařilo uhrát jeden set. „Měli jsme velmi těžký úkol. K postupu jsme potřebovali vyhrál třikrát 3:0. Proto jsme sestavu tomuto cíli podřídili. Věřil jsem, že největší šanci proti Erdelyiové má Natálka Partyka. Nakonec to všechno bylo jinak. Klíčovým momentem byla koncovka druhého setu prvního singlu. Jakmile Makszutiová set vyhrála, uklidnila se a byla lepší,“ hodnotil utkání hodonínský kouč Jaroslav Mikeska.

Liga mistryň, sezona 2022/2023

Výsledky českých klubů ve 2. fázi

SKST Plus Hodonín – TTC Novi Sad 1:3

Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Aneta MAKSZUTIOVÁ 1:3 (14,-10,-3,-13), Natalia PARTYKOVÁ – Annamaria ERDELYIOVÁ 1:3 (-10,-8,5,-8), Karin GROFOVÁ – Tijana JOKIČOVÁ 3:2 (-10,-8,8,18,3), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Annamaria ERDELYIOVÁ 1:3 (9,-7,-7,--2).