SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Hráčky Hodonína na obhájkyně trofeje nestačily

Berlin eastside v prvním čtvrtfinále Ligy mistryň vyhrál na jihu Moravy 3:0. Domácí hráčky prohrály dva pětisetové zápasy.

Velmi těžký los mají hráčky SKST PLUS Hodonín ve čtvrtfinále Ligy mistryň. Obhájce trofeje TTC Berlin eastside předvedl svoji sílu hned v prvním utkání na jihu Moravy, když vyhrál 3:0. Do odvety, která se hraje v pátek v Německu, si tak veze velmi slibný náskok.

Domácí tým nastoupil bez své jedničky Japonky Sakury Moriové, která kvůli pandemii koronaviru zůstala ve své domovině. Trenér Jaroslav Mikeska tak musel postavit do boje se silným soupeřem dvě obranářky Tatianu Bilenkovou a Markétu Ševčíkovou, společně se zkušenou Natalii Partykovou. Hodonín sice prohrál, ale ve své podstatě to bylo velmi vyrovnané utkání. Ukrajinka Bilenková rozehrála první dvouhru s Nizozemkou Britt Eerlandovou velmi dobře. Vyhrála první set, pak také třetí a byla jen krůček od cenného vítězství. Osmadvacátá hráčka světového žebříčku však byla dostatečně trpělivá a vynutila si zkrácený pátý set. V něm pak svoji soupeřku porazila a poslala hostující celek do vedení.

Druhý bod přidala vítězka loňského prestižního turnaje TOP 16 Nina Mittelhamová, která nedala Natalii Partykové prakticky žádnou šanci. Podstatně více práce měla s Markétou Ševčíkovou singapurská reprezentantka Lin Ye. Účastnice světového šampionátu v Houstonu ukázala, že do obrany příliš neumí. Vyhrála po tuhém boji 3:2 na sety a pečetila vítězství německého družstva.

Trenér Jaroslav Mikeska přiznal, že rozhodující byla zřejmě už první dvouhra. „My víme, že Britt na obranu umí, ale Táňa hrála velmi dobře a je škoda koncovky čtvrtého setu. Pak jsme to měli moc těžké, Nina Mittelham je skvělá hráčka a Natálku přehrála. O to víc se mi líbil výkon Markéty ve třetí dvouhře. Bylo vidět, že Lin na obranu moc neumí, byl jsem překvapen, že ji trenérka postavila na třetí místo v sestavě. Ale i tam jsme mohli dělat bod. Markéta předvedla vynikající výkon a moc nechybělo, aby porazila hráčku elitní padesátky světového žebříčku,“ shrnul utkání.

Liga mistryň 2021/2022, čtvrtfinále

SKST PLUS Hodonín – TTC Berlin eastside 0:3

Taťána BILENKOVÁ – Britt EERLANDOVÁ 2:3 (5,-6,6,-10,-2), Natalia PARTYKOVÁ – Nina MITTELHAMOVÁ 0:3 (-7,-7,-6), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – LIN Ye 2:3 (-10,6,7,-8,-2).