Jančařík skončil ve Slovinsku v osmifinále

Velmi dobrý výsledek zaznamenal na turnaji WTT Feeder ve slovisnkém Otočci český reprezentant Lubomír Jančařík. Ve dvouhře se probojoval mezi šestnáct nejlepších a o postup do čtvrtfinále svedl velmi vyrovnanou bitvu s Korejcem Jang Woojinem.


Nejprve si Jančařík hladce poradil ve 2. kole s Chorvatem Bornou Petkem, jenže pak ho v osmifinále čekal soupeř, s nímž v posledních dvou vzájemných zápasech neuspěl. Prohrál s ním na MS v Budapešti i na olympijské kvalifikaci družstev v Gondomaru.

Ve Slovinsku ovšem byl 37. hráči světového žebříčku naprosto vyrovnaným soupeřem. Vedl dokonce 2:1 na sety a ve čtvrtém dějství měl dva mečboly. Ty však Korejec dokázal odvrátit a pak opět strhnul vedení na svoji stranu.

Ve druhém kole skončila cesta Hany Matelové, která prohrála s čínskou mladou reprezentantkou Qin Yuxuan 1:4. Ve čtyřhře naopak společně se Slovenkou Barborou Balážovou čínské hře přišly na chuť a porazily pár Kuai Man, Chen Yi 3:1. Postoupily mezi čtyři nejlepší páry, což se bohužel nepodařilo dvojici Kateřina Tomanovská, Zdena Blašková.

WTT Feeder Otocec 2022

Výsledky českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 2. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Borna Petek (Chorv.) 4:0 (4,2,7,6). Osmifinále: Jang Woojin (Kor.) – Lubomír JANČAŘÍK 4:2 (6,-11,-5,10,7,9).

Dvouhra žen, 2. kolo: Qin Yuxuan (Čína) – Hana MATELOVÁ 4:1 (9,12,-9,4,7).

Čtyřhra žen, čtvrtfinále: Barbora Balážová (Sloven.), Hana MATELOVÁ – Kuai Man, Chen Yi (Čína) 3:1 (7,-6,7,11), Doo Hoi Kem, Zhu Chengzhu (Hongkong) – Kateřina TOMANOVSKÁ, Zdena BLAŠKOVÁ 3:0 (3,5,4).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

související články