Extraliga žen / 16.03.2024 / 20:00

KONEC

Extraliga žen / 17.03.2024 / 16:00

Jindřich Morávek vybojoval v Berlíně stříbro

Vynikajícího úspěchu dosáhl na turnaji WTT Youth Contender v Berlíně český reprezentant Jindřich Morávek. Ve dvouhře kadetů U15 vybojoval stříbrnou medaili, když přemožitele našel až ve finále. S Japoncem Kazuki Yoshiyamou prohrál 0:3.

Jinak si ale počínal naprosto suverénně. V základní skupině odehrál jen jeden vítězný zápas, ten druhý vyhrál bez boje. Pak ale začala jeho veleúspěšná cesta až na stupně vítězů. Porazil Turka Ocala, pak vybojoval pětisetovou bitvu s Japoncem Kawakamim, ve čtvrtfinále jednoznačně přehrál Poláka Blaszczyka a v semifinále svedl další těsný souboj s Bulharem Velichkovem. Až na levorukého Japonce Yoshiyamu nestačil.

Byl jediný z českých zástupců, který vůbec zasáhl na turnaji v Berlíně a také na souběžně hraném turnaji ve Wladyslawowu do bojů o medaile. Ostatní hráči a hráčky v kategoriích U19 a U15 vypadli v prvním nebo druhém kole hlavní soutěže.

Po dni volna oba turnaje pokračují druhou polovinou. V Německu tentokrát budou hrát dívky a v Polsku chlapci. Oba turnaje končí v neděli.

WTT Youth Contender Berlin 2022

Výsledky českých hráčů

Hlavní soutěž, dvouhra U15, 1. kolo: David SOCHOR – Adil Ahmadzada (Ázerb.) 3:1 (9,11,-6,13), Antoine Noirault (Fr.) – Jan ŠKALDA 3:0 (9,7,6). 2. kolo: Jindřich MORÁVEK – Gorkem Ocal (Tur.) 3:1 (1,-5,8,6), Rafael Cabrera (Domin. rep.) – Martin VAIGL 3:2 (-2,8,-8,6,8), Rafal Formela (Pol.) – David SOCHOR 3:0 (6,3,5). Osmifinále: Jindřich MORÁVEK – Ryuusei Kawakami (Jap.) 3:2 (7,-1,-5,8,7). Čtvrtfinále: Jindřich MORÁVEK – Marcel Blaszczyk (Pol.) 3:0 (9,4,6). Semifinále: Jindřich MORÁVEK – Yoan Velichkov (Bul.) 3:2 (9,-6,7,-2,3). Finále: Kazuki Yoshiyama (Jap.) – Jindřich MORÁVEK 3:0 (7,5,7).

Hlavní soutěž, dvouhra U19, 1. kolo: Oh Junsung (Kor.) – Štěpán BRHEL 3:0 (5,9,3), Ondřej KVĚTON – Benjamin Piggott (Angl.) 3:0 (7,7,8), Li Yan Jun (Taiwan) – Radim MORÁVEK 3:0 (7,9,7). 2. kolo: Wang Chen-You (Taiwan) – Šimon BĚLÍK 3:0 (1,5,9), Sora Matsushima (Jap.) – Ondřej KVĚTON 3:0 (3,7,5).

WTT Youth Contender Wladyslawowo 2022

Výsledky českých hráček

Hlavní soutěž, dvouhra U19, 1. kolo: Helena SOMMEROVÁ – Anna Kubiaková (Pol.) 3:2 (7,-7,-6,6,10), Matilda Hanssonová (Švéd.) – Klára HRABICOVÁ 3:2 (-2,-7,12,8,10). 2. kolo: Suhana Sainiová (Ind.) – Helena SOMMEROVÁ 3:0 (7,8,9).