SKST Chodov

Extraliga mužů / 02.05.2024 / 18:00

0:0

Kateřina Tomanovská vydřela cenné vítězství

V odpoledním programu třetího hracího dne evropského šampionátu v Mnichově zasáhly do bojů jen dvě české reprezentantky ve skupinové fázi dvouhry žen. Obě svedly pětisetové bitvy, bohužel, z vítězství se radovala pouze Kateřina Tomanovská. Porazila Švédku Filippu Bergandovou, zatímco Zdena Blašková prohrála s Rakušankou Karoline Mischekovou.

Česká hráčka přitom rozehrála zápas skvěle a vyhrála první set. Její soupeřka srovnala, jenže Blašková šla následně opět do vedení. Rakušanka bojovala dál a vynutila si pátý set. V něm se sice česká hráčka dostala za stavu 10:9 k mečbolu, jenže ten nevyužila, a nakonec odcházela od stolu velmi zklamaná.

Naproti tomu Kateřina Tomanovská zářila radostí. Většinu zápasu s Bergandovou prohrávala, ale nakonec obdivuhodně zabojovala a druhou výhrou ve skupině vykročila směrem k postupu do hlavní soutěže. Klíčovým momentem byl zvrat ve čtvrtém setu, kdy Švédka vedla celou dobu o dva body, ale ani to Tomanovskou nezlomilo. „Jsem velmi spokojená, byl to hodně těžký zápas. Na začátku jsem měla veliký problém s příjmem, ale postupně se to zlepšovalo. Ve hře jsem byla jistější a nebylo to vůbec špatné. Ani netuším, co jsem v tom čtvrtém setu změnila, možná jsem jí to hrála víc na střed stolu, protože v rozích byla velmi silná,“ řekla po zápase Kateřina Tomanovská.

Dramatická byla koncovka pátého rozhodujícího setu. Bergandová měla za stavu 10:8 dva mečboly, ale ty se při vlastním servisu podařilo Tomanovské odvrátit. Stejně jako další za stavu 10:11. Pak se dostala do výhody česká hráčka, první mečbol ještě nevyužila, ale ten další už ano. „Byla jsem v koncovce klidná, žádná nervozita. Jen jsem měla respekt z toho servisu. Ale zvládla jsem to, jsem moc šťastná, protože tohle vítězství snad posílí i moji psychiku.“

Mistrovství Evropy jednotlivců, Mnichov

Výsledky českých hráčů a hráček v kvalifikaci

Dvouhra žen

Skupina 18: Karoline Mischeková (Rak.) – Zdena BLAŠKOVÁ 3:2 (-7,5,-3,8,10).

Skupina 24: Kateřina TOMANOVSKÁ – Filippa Bergandová (Švéd.) 3:2 (-8,7,-4,9,12).