Kluby znají své soupeře v Champions League

Poprvé v historii se v nejprestižnější klubové soutěži v Evropě představí v mužské kategorii hned čtyři české kluby. V 1. fázi Champions League budou o postup usilovat hráči HB Ostrov Havlíčkův Brod, El Niňo Praha, TTC Ostrava 2016 a SKST Tesla Batteries Havířov. V soutěži žen se opět představí týmy z Hodonína a Moravského Krumlova.

Hned tři skupiny 1. fáze přitom hostí právě české kluby, takže si fanoušci přijdou na své. V soutěži mužů bude na začátku září jednu ze skupin hostit HB Ostrov Havlíčkův Brod. Jeho soupeři budou portugalský GDCS Juncal, italská Top Spin Messina Fontalba a španělský ASISA Borges Vall.

Ve skupině B los vůbec nešetřil Havířov. V Národním tréninkovém centru postupně změří síly s rakouským mistrem Solex-Consult Wiener Neustadt, bundesligovým Post SV Mühlhausen 1951 e.V. a španělským Arteal – SD Compostela.

Ve skupině C bude hrát TTC Ostrava 2016. Jeho soupeři budou CSS-SZAK ODORHEIU SECUIESC z Rumunska, a dále pak bundesligový TTC Neu-Ulm a italská USD Apuania Carrara Tennistavolo. Ve skupině D bude hrát pražské El Niňo a těšit se může na francouzský klub AS Pontoise Cergy TT, maďarský PTE PEAC Kalo-Meh a španělský Leka Enea Irun TDM.

Ženy Hodonína mají díky svému koeficientu v 1. fázi volno a byly nasazeny přímo do 2. fáze. V ní se zcela určitě střetnou s francouzským Metz TT a pak s jedním z vítězů skupiny 1. fáze. A právě v ní zahájí svoji pouť pohárovou Evropou hráčky TT Moravský Krumlov. Jejich soupeřkami budou francouzský Etival Clairefontaine ASRTT a španělský Girbau-Vic TT. Hrát se bude 10. a 11. září v Moravském Krumlově.

Do evropských pohárů se přihlásily také ženy HB Ostrov Havlíčkův Brod, které budou hrát základní skupinu Europe Trophy. Jejich čas ale přijde až na konci roku.

 

 

 

 

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek sdílený Český stolní tenis (@ceskystolnitenis)

související články