SKST Chodov

NH Ostrava

Extraliga mužů / 08.05.2024 / 18:00

Moravský Krumlov je ve finále

Prvním týmem, který si zajistil postup do finále play off extraligy žen, je TT Moravský Krumlov. Ve druhém semifinálovém utkání porazil Havířov 5:2. Do finále vykročily rázně také hráčky Hodonína A, které vyhrály v Hradci Králové 5:1.

V Havířově se Moravský Krumlov představil v nejsilnější sestavě a od úvodních zápasů bylo zřejmé, že chce o svém postupu rozhodnout co nejrychleji. Nikita Petrovová s Jekatěrinou Černavskou bez ztráty setu poslaly hostující družstvo do vedení 2:0. Pak sice domácí Kristýna Štefcová porazila Bernadett Bálintovou, jenže to bylo od domácích vlastně vše. Další dvě výhry hráček Moravského Krumlova znamenaly pohodové vedení a ve chvíli, kdy měla rozehraný souboj se Štefcovou Černavskaja, pečetila pátým bodem postup Bálintová. Černavskaja pak už dál nepokračovala a poslední set skrečovala. Hostující tým tak zvítězil 5:2.

V Hradci králové mělo první utkání série s Hodonínem A podobný průběh. Čestný úspěch domácích zaznamenala Hana Kubátová, když si poradila s obranou Markéty Ševčíkové. Jinak ale byly hostující hráčky lepší, dva body zařídila Karin Grofová i Natália Partyková. Pátý pak přidala Ševčíková. Odveta je na programu už zítra v Hodoníně.

Extraliga žen, ročník 2021/2022

Výsledky semifinále play off

SVS Hradec Králové – SKST PLUS Hodonín A 1:5

Olesja STACHOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 0:3 (-9,-10,-7), Hana KUBÁTOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 2:3 (-10,9,-8,7,-4), Tereza BÁRTOVÁ – Karin GROFOVÁ 0:3 (-7,-3,-5), Hana KUBÁTOVÁ – Markéta ŠEVČÍKOVÁ 3:1 (-5,8,6,7), Olesja STACHOVÁ – Karin GROFOVÁ 2:3 (-8,9,-6,7,-7), Tereza BÁRTOVÁ – Natália PARTYKOVÁ 0:3 (-3,-4,-6). Stav série: 0:1.

SKST Charvát Havířov – TT Moravský Krumlov 2:5

Klára HRABICOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 0:3 (-4,-7,-8), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 0:3 (-6,-8,-8), Kristýna ŠTEFCOVÁ – Bernadett BÁLINTOVÁ 3:0 (8,6,8), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Nikita PETROVOVÁ 1:3 (-8,7,-4,-11), Klára HRABICOVÁ – Bernadett BÁLINTOVÁ 0:3 (-7,-8,-9), Kristýna ŠTEFCOVÁ – Jekatěrina ČERNAVSKAJA 3:2 (10,10,-5,-11,w.o.), Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ – Bernadett BÁLINTOVÁ 0:3 (-8,-8,-7). Konečný stav série 0:2.