KONEC

SKST Cheb

HB Ostrov H.Brod

Extraliga mužů / 12.05.2022 / 18:00

KONEC

SKST PLUS Hodonín A

TT Moravský Krumlov A

Extraliga žen / 13.05.2022 / 18:00

KONEC

HB Ostrov H.Brod

SKST Cheb

Extraliga mužů / 19.05.2022 / 18:00

PŘED ZÁPASEM

TT Moravský Krumlov A

SKST PLUS Hodonín A

Extraliga žen / 21.05.2022 / 18:00

0:0
PŘED ZÁPASEM

SKST Cheb

HB Ostrov H.Brod

Extraliga mužů / 22.05.2022 / 16:00

PŘED ZÁPASEM

SKST PLUS Hodonín A

TT Moravský Krumlov A

Extraliga žen / 27.05.2022 / 18:00

Muži zahajují bitvu o extraligový trůn

Obhájí HB Ostrov Havlíčkův Brod mistrovský titul? Nebo se na trůn posadí poprvé v historii klub z Chebu? Odpovědi na tyto otázky budou fanoušci stolního tenisu znát nejpozději 22. května, kdy je na programu případné třetí utkání finálové série. Ta začíná dnes v 18 hodin v Chebu.


Dva nejlepší týmy základní části v play off splnily dva úvodní postupné cíle, uspěly ve čtvrtfinále i semifinále a čeká je už jen rozhodující bitva. Bude zcela určitě divácky velmi atraktivní, velmi pravděpodobně hodně vyrovnaná a hledat v ní favorita je těžké. V základní části Cheb zvítězil na Vysočině 3:1, doma však svému soupeři podlehl 2:3.

Oby kluby pochopitelně mají zisk titulu jako hlavní cíl pro tuto sezonu. Jednička družstva Chebu David Reitšpies řekl po zisku titulu ve dvouhře na šampionátu jednotlivců, že ho vítězství těší, ale je to jen dílčí úspěch. „Chceme vybojovat titul v družstvech, teprve pak budu moci říct, že sezona byla úspěšná,“ prohlásil. Společně s Antonínem Gavlasem a Stanislavem Kučerou tvoří skvělý tým a díky vítězství v základní části mají drobnou výhodu případného třetího utkání před vlastním publikem.

Na druhou stranu, oba celky zaznamenaly vítězství ve vzájemných utkáních právě na stole soupeře. Výhoda domácího prostředí v tomto směru nezafungovala. Uvědomují si to také obhájci titulu a trenér HB Ostrov Bohumil Vožický to řekl jasně: „Bylo by krásné začít sérii vítězstvím. Soupeř je ale silný, nebude to jednoduché.“

I on má k dispozici trojici zkušených hráčů, která navíc moc dobře ví, jak náročné je projít nástrahami play off. V semifinále úvodní duel proti pražskému El Niňu trojice Tomáš Tregler, Michal Obešlo a Dmitrij Prokopcov prohrála, pak ale dokázala dvakrát zvítězit a postoupila.

Fanoušci mohou celou sérii sledovat živě na ping-pong.tv, stanici ArenaSport TV na HBBTV vysílání České televize. Přímé přenosy úvodních dvou utkání budou začínat tradičním studiem v 17.45 hodin.

Extraliga mužů, ročník 2021/2022

Program finále play off

Čtvrtek, 12. května

SKST Cheb – HB Ostrov H. Brod (1. utkání, 18 hodin)

Čtvrtek, 19. května

HB Ostrov H. Brod – SKST Cheb (2. utkání, 18)

Neděle, 22. května

SKST Cheb – HB Ostrov H. Brod (případné 3. utkání, 16)

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE

KAM DÁL?

související články