V Olomouci uspěly i české naděje

Už počtvrté se v olomouckém OMEGA sport centru uskutečnil v průběhu letních prázdnin mezinárodní turnaj Czech U11, U13 a U15 Open. Opět mu předcházel tréninkový kemp a opět se na něm dařilo i českým nadějím.

Ve dvouhře se z vítězství radovala v kategorii U13 Simona Holubová z Hodonína, na stříbrném stupínku skončili ve kategorii U11 Rostislav Klesla z Frýdlantu nad Ostravicí, v kategorii U13 Lucie Sýkorová a Unionu Plzeň a Radovan Hladký z Kostelce nad Orlicí.

Na další finálové účasti čeští hráči a hráčky dosáhli ve čtyřhrách i soutěžích družstev. „Jsem rád, že účast na 4. ročníku mezinárodním kempu i turnaji Czech U11, U13 a U15 Open měla opět vynikající úroveň. Zúčastnili se hráči a hráčky z deseti zemí včetně Peru, Izraele, Švýcarska, Německa a herní kvalita byla ze všech ročníků nejvyšší. Přesto, že se jedná o začátek sezony, předvedli účastníci vynikající výkony a potěšil mě i divácký zájem. Turnaj byl dobrou pozvánkou na srpnový Czech Open dospělých a na závěr bych rád poděkoval vedení ČAST, Olomouckému kraji a městu Olomouc, bez jejichž podpory by nebylo možné turnaj uspořádat na takové vysoké sportovně – společenské úrovni,“ zhodnotil turnaj jeho ředitel Vít Ratajský.

Czech U11, U13 a U15 Open, Olomouc

Finálové výsledky dvouhry

Chlapci U11: Diego Diaz (Peru) – Rostislav Klesla (SK Frýdlant nad Ostravicí) 3:1 (4,9,-7,10).

Děvčata U11: Monika Sonnebergová (Pol.) – Emilija Pščolovská (Lit.) 3:0 (4,8,6).

Chlapci U13: Oliwier Turek (Pol.) – Radovan Hladký (Kostelec nad Orlicí) 3:1 (-8,1,8,8).

Děvčata U13: Simona Holubová (SKST Hodonín) – Lucie Sýkorová (Union Plzeň) 3:1 (6,5,-8,6).

Chlapci U15: Jakub Holubčík (ŠKST Ružomberok) – Franciszek Zygadlo (Wroclaw) 3:1 (8,7,-6,6).

Děvčata U15: Maria Toboreková (Gliwice) – Seraina Rossetová (Švýc.) 3:2 (-6,-7,5,6,5).

Kompletní výsledky ve dvouhrách a čtyřhrách nejdete ZDE

Kompletní výsledky soutěží družstev najdete ZDE

související články