Začal WTT Feeder v Otočci

Další možností, jak si polepšit ve světovém žebříčku, je turnaj ve slovinském Otočci. Je zařazen do kategorie WTT Feeder, tedy do stejné kategorie jako srpnový Czech Open. To ovšem zdaleka neznamená, že se na jih Evropy nesjela kvalitní konkurence.


Vyprávět o tom by mohla Gabriela Štěpánová, která v prvním kole kvalifikace dostala za soupeřku Číňanku Xu Yi. Sedmnáctiletá Asiatka českou reprezentantku porazila 3:0. O poznání příjemnější los měla na úvod kvalifikace Markéta Ševčíková. Domácí Draganu Vignjevičovou porazila 3:2 a postoupila do druhého kola.

Kvalifikace dvouhry mužů se rozběhnou teprve druhý den soutěží, ale své první zápasy stihly odehrát dva české deblové páry. Jan Valenta s Jiřím Martinkem prohráli hned v úvodu kvalifikace, Markéta Ševčíková s Gabrielou Štěpánovou postupují dál. Kvalifikace v Otočci skončí ve středu, pak začne hlavní soutěž, v níž se představí několik dalších českých hráčů a hráček.

WTT Feeder Otocec 2022

Výsledky českých hráčů a hráček

Kvalifikace dvouhry žen, 1. kolo: Xu Yi (Čína) – Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ 3:0 (8,1,9), Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Dragana Vignjevičová (Slovin.) 3:2 (5,9,-11,-9,8).

Kvalifikace čtyřhry mužů, 1. kolo: Iskender Kharki, Denis Zholudev (Kaz.) – Jan VALENTA, Jiří MARTINKO 3:2 (1,-3,-5,10,6).

Kvalifikace čtyřhry žen, 1. kolo: Gabriela ŠTĚPÁNOVÁ, Markéta ŠEVČÍKOVÁ – Polona Horvatová, Nusa Kadisová (Slovin.) 3:0 (3,9,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

související články