K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Bělík a Otáhal věří, že jim forma z Bahrajnu vydrží i v Hodoníně


Šimon Bělík má na domácím turnaji Czech Junior & Cadet Open ty nejvyšší ambice

Zatímco pro drtivou většinu českých zástupců je domácí turnaj ITTF World Junior Circuit Premium v Hodoníně první mezinárodní akcí v roce 2019, kadeti Šimon Bělík a Bořek Otáhal už letos síly se světovou konkurencí změřili. Minulý týden startovali na podniku v Bahrajnu, odkud si přivezli stříbro ze soutěže družstev, Šimon Bělík se navíc probojoval do finále i ve dvouhře.

Z exotické destinace se přesunuli rovnou ho Hodonína, kde v pátek kvalifikací družstev vstoupí do turnaje Czech Junior & Cadet Open. I přes lehkou únavu z cestování jsou oba nadějní stolní tenisté natěšeni na možnost v domácích kulisách na povedené výkony navázat.

Dívali jste se před turnajem na mapu a zjišťovali, kde Bahrajn leží?
Bořek: Věděli jsme, že to je v Perském zálivu a taky, že tam poletíme dlouho. Z Prahy do Dubaje osm hodin, pak jsme ještě nějaké čtyři čekali na spoj do Bahrajnu.

Jak se zrodil nápad na turnaji startovat?
Šimon: Hrát v Bahrajnu jsem plánoval dlouho. Rád bych byl totiž na mistrovství Evropy v Ostravě první nebo druhý nasazený, takže musím objíždět turnaje a sbírat body. Věděl jsem, že turnaj v Bahrajnu bude slabší a že bych tam mohl uhrát i něco víc než tady v Evropě, kde je silná konkurence. A tento záměr se určitě povedl.

Jaké dojmy na vás celá země i turnaj zanechaly?
Šimon: Bahrajn byl krásný. Hned jak jsme tam přijeli, začali se o nás místní starat a zjišťovali, jestli něco nepotřebujeme. Dokonce jsme se i se třemi čtyřmi lidmi skamarádili. A v Česku jsme byli zvyklí na minus devět a tam bylo zase dvacet stupňů, což bylo akorát.
Bořek: Jediné, co se dalo turnaji vytknout, byla organizace autobusů, které měly často i dvacet minut zpoždění.

Kdybyste měli vypíchnout jeden zážitek, jaký to bude?
Bořek: Hned jak jsme přijeli, ztratili jsme kartu od hotelu. Naštěstí jsme se v pohodě domluvili a problém vyřešili.

Jak hodnotíte své účinkování na turnaji?
Šimon: Ve družstvech kadetů jsme byli druzí nasazení, postupem do finále se nám tedy podařilo obhájit své nasazení. Ve finále to byl těsný zápas, rozhodující byla čtyřhra, kterou jsme bohužel prohráli. Naši soupeři Íránci byli kvalitní.
Bořek: Ve finále jsem byl strašně nervózní a nepovedlo se mi zahrát to, co jsem chtěl. Ale byla to dobrá zkušenost a věřím, že příště si povedu lépe.

Z turnaje jste ale přivezli dvě medaile, takže s výkony musí panovat spokojenost.
Šimon: Určitě to byl povedený turnaj. Poprvé jsem navíc hrál i juniory a s nasazenou jedničkou jsem sehrál opravdu pěkný zápas. A kadety také musím hodnotit pozitivně, potvrdil jsem své nasazení a skončil jsem druhý ve dvouhře. Přivezl jsem si nějaké body a doufám, že se posunu ve světovém žebříčku a budu mít lepší nasazení na dalších turnajích.
Bořek: Pro mě byl turnaj v Bahrajnu také důležitý a vydařený, protože jsem se po něm poprvé dostal do první stovky světového žebříčku. Takže jsem určitě rád, že jsem tam jel.

V pátek začínáte další turnaj zde v Hodoníně, jaké jsou vaše ambice?
Šimon: Jsem nasazená trojka, ale ti hráči přede mnou nejsou neporazitelní, takže bych chtěl celý turnaj vyhrát. Ale je tady velká konkurence i ostatních hráčů, takže nesmím nic podcenit, abych se vůbec do toho semifinále nebo finále dostal.