K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Bezchybný den v podání Ondřeje Květona


Český reprezentant neprohrál ve čtyřech zápasech ani set a je ve čtvrtfinále

Pouze jeden český hráč se probojoval do sobotních bojů kategorií U13 a U17 na turnaji WTT Youth Contender v Havířově. Ondřej Květon zvládl nejen oba zápasy ve skupině, ale pak také dva ve vyřazovací fázi a postoupil do čtvrtfinále. Neprohrál přitom ani jeden set.

Vyřazovací boje začaly pro české barvy výborně. V 1. kole dvouhry U17 uspěli Daniel Košťál, Vít Kadlec i Matyáš Lebeda a doplnili tak mezi dvaatřiceti nejlepšími Šimona Bělíka a Ondřeje Květona. Pak už ale bylo síto mnohem tvrdší. Smůlu měl zejména Vít Kadlec, který nastoupil proti Šimonu Bělíkovi. Držel s českou jedničkou této věkové kategorie krok, jenže v každém setu udělal o něco více chyb a prohrál 0:3.

Radovat se z losu nemohl ani Daniel Košťál, který si vyzkoušel, jaké je to hrát s nasazenou jedničkou a mistrem Evropy z MEJ v Ostravě Dariusem Movileanu z Rumunska. Jednoznačný souboj skončil výhrou favorita 3:0. Matyáš Lebeda nestačil na Francouze Alexise Kouraichoho, to Ondřej Květon se vytáhl. Porazil jiného Francouze Remi Chambet-Weila a postoupil do osmifinále.

Aby nebylo francouzských soupeřů málo, s dalším z nich změřil síly v boji o čtvrtfinále Šimon Bělík. Felix Lebrun, který hraje na Evropana velmi nezvykle penholderovým držením pálky, vstoupil do zápasu excelentně. Český reprezentant se nedokázal v prvním setu vůbec dostat do správného tempa a uhrál jen tři míčky. Pak postupně našel recept na Lebrunovu hru a vývoj zápasu otočil. Rozhodující krok však udělat nedokázal. V pátém setu vedl už 7:4, pak ještě 8:6, ovšem aktivnější Francouz si nakonec došel pro postup.

Poslední v hale z českých hráčů zůstal Ondřej Květon, který si poradil s Maďarem Davidem Szantosim. Bylo to opět 3:0 na sety, ale jak Květon po zápase poznamenal, opět to bylo v podstatě hodně vyrovnané. „Jsem sám překvapen, že všechny zápasy skončily 3:0, protože to nebylo vůbec snadné. Některé ty zápasy byly dost těžké. Na každý jsem se pečlivě připravoval a snažil se dodržovat stanovenou taktiku. Postup do čtvrtfinále byl mým cílem pro tento den a teď se samozřejmě pokusím zabojovat o medaili. Cítím se herně v pohodě, jen ten první zápas jsem byl takový ospalý. Věřím, že ve čtvrtfinále nejsem bez šance.“

V soutěži U13 se jako jediný z českých hráčů v hlavní soutěži představil Jan Škalda. Navíc měl štěstí při losování a byl nasazen přímo do čtvrtfinále. V boji o medaile však prohrál s Rakušanem Julianem Rzihauschkem 0:3.

 

WTT Youth Contender, Havířov

Výsledky českých hráčů

Dvouhra chlapců U13

Čtvrtfinále: Julian Rzihauschek (Rak.) – Jan ŠKALDA 3:0 (8,5,7).

Dvouhra chlapců U17

1. kolo: Daniel KOŠŤÁL – Luka Lozušič (Chorv.) 3:1 (9,-7,7,4), Vít KADLEC – Daniel Moldovan (Rum.) 3:0 (10,11,4), Matyáš LEBEDA – Viachaslav Belakon (Běl.) 3:1 (8,5,-8,6), 2. kolo: Darius Movileanu (Rum.) – Daniel KOŠŤÁL 3:0 (3,5,5), Šimon BĚLÍK – Vít KADLEC 3:0 (8,8,9), Alexis Kouraichi (Fr.) – Matyáš LEBEDA 3:1 (4,-10,3,4), Ondřej KVĚTON – Remi Chambet-Weil (Fr.) 3:0 (3,8,6), osmifinále: Felix Lebrun (Fr.) – Šimon BĚLÍK 3:2 (3,-9,-7,5,8), Ondřej KVĚTON – David Szantosi (Maď.) 3:0 (9,9,9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE