K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Blašková a spol si finále nezahrají, ale ve hře je mistrovství světa


České juniorky prohrály v semifinále s Ruskem a budou hrát o třetí místo

Byla to těžká mise, ne-li nesplnitelná. Porazit velmi silné Rusko v semifinále MEJ v Ostravě se českým juniorkám nepovedlo. Prohrály 1:3, vybojovaly bronzové medaile a navíc je čeká souboj s Francouzkami o třetí místo, které zaručuje účast na listopadovém juniorském mistrovství světa v Bangkoku.

Trenér Tomáš Vrňák udělal změnu v sestavě, Gabrielu Štěpánovou, která sama nebyla spokojena se svým výkonem v dopoledním utkání se Slovinskem, nahradil Klárou Hrabicovou. Ovšem stejně tušil, že cesta přes Rusky vede pouze v případě, že Zdena Blašková udělá dva body. Zvládla pouze jeden, porazila po skvělém výkonu Anastasii Kolishovou a vyrovnala průběžný stav utkání na 1:1. Pak za stavu 1:2 sehrála vyrovnanou partii s Marii Tailakovovou, jenže nakonec prohrála.

I tak byl kouč juniorek s předvedenou hrou spokojeny. „Dovedl jsem si představit, že Zdena vyhraje obě dvouhry a za stavu 2:2 by to bylo možná šancovní. Ale bylo to spíš tajné přání. Zdena hrála skvěle, předvedla v obou zápasech nejlepší výkon na turnaji, byť s Tailakovovou prohrála. Dobře se pohybovala na nohou, bojovala a byla radost na její hru koukat. Soupeřky však byly celkově lepší,“ uznal po utkání.

Jedním dechem ovšem řekl, že turnaj ještě nekončí. České družstvo nebude chybět na stupních vítězů, ovšem má ještě navíc šanci vybojovat si účast na juniorském světovém šampionátu v Thajsku. „Když bylo k dispozici na mistrovství světa pro Evropu pět míst a hrálo se o to páté, tak to byl určitě zajímavý souboj. Ale tohle je další prodlužování stresu pro hráčky, které prohrály v semifinále. Když už ovšem máme tuhle šanci, vyhlašuji v tuto chvíli útok na třetí místo,“ dodal jednoznačně.

Bez Šimona Bělíka nastoupili k utkání ve skupině o 5. – 8. místo čeští kadeti proti Maďarsku. Prohráli 1:3, když jediný bod dokázal získat Ondřej Květon. V sestavě se poprvé na šampionátu objevil Matyáš Lebeda, který ovšem s Erikem Huzsvarem prohrál. „Jde už jen o konečné umístění, takže jsem nechal Šimona odpočívat. Naopak šanci dostal Matyáš a jeho výkon nebyl vůbec špatný. Maďaři ale nastoupili kompletní a byli tak v utkání lepším družstvem,“ řekl trenér Tomáš Demek. Jeho svěřence čeká poslední den soutěží družstev souboj o konečné 7. místo s Polskem.

Kadetky ve skupině o 9. – 12. místo změřily síly s Belgií. Do hry tentokrát zasáhla dvojice Tereza Bártová a Kateřina Pisárová. Bohužel na své soupeřky nestačila a prohrála 0:3. V posledním utkání turnaje české reprezentantky čeká Maďarsko a bude to boj o konečné 11. místo.

Obrovskou radost měli ze svého vystoupení proti Moldavsku čeští junioři. Jako jediní z českých týmů totiž ještě neměli jistotu účasti v elitní divizi pro příští šampionát. Proto také trenér Josef Braun postavil to nejlepší, co v danou chvíli považoval za možné. A trojice Tomáš Martinko, František Onderka a Radek Skála utkání po tuhém boji vyhrála 3:2. Junioři tak mohou nejhůř skončit čtrnáctí.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých týmů v soutěži družstev

Juniorky, semifinále: Rusko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Mariia Tailakovová – Linda ZÁDĚROVÁ 3:0 (9,6,5), Anastasia Kolishová – Zdena BLAŠKOVÁ 2:3 (8,-4,-5,10,-9), Elizabet Abraamianová – Klára HRABICOVÁ 3:0 (4,3,3), Mariia Tailakovová – Zdena BLAŠKOVÁ 3:1 (6,-10,6,4).

Kadeti, skupina o 5. – 8. místo: Maďarsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Bence Balogh – Ondřej KVĚTON 0:3 (-12,-8,-9), Erik Huszvar – Matyáš LEBEDA 3:0 (7,8,12), Bence Balogh, Erik Huszvar – Ondřej KVĚTON, Vít KADLEC 3:1 (-9,6,8,9), Erik Huszvar – Ondřej KVĚTON 3:1 (7,10,-3,8).

Kadetky, skupina o 9. – 12. místo: Belgie – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Julie Van Hauwaertová – Kateřina PISÁROVÁ 3:0 (2,6,8), Sara Devosová – Tereza BÁRTOVÁ 3:2 (-7,-6,9,8,9), Sara Devosová, Candice Lardinoisová – Tereza BÁRTOVÁ, Kateřina PISÁROVÁ 3:0 (10,8,7).

Junioři, skupina o 13. – 16. místo: ČESKÁ REPUBLIKA – Moldavsko 3:2. Tomáš MARTINKO – Danila Titov 3:1 (7,9,-7,10), František ONDERKA – Vladislav Ursu 0:3 (-4,-6,-16), Radek SKÁLA – Felix Cozmolici 3:0 (6,2,6), Tomáš MARTINKO – Vladislav Ursu 0:3 (-7,-6,-10), František ONDERKA – Danila Titov 3:2 (-13,8,6,-9,6).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE