K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Blíží se mládežnický TOP 10, jedna z mála mezinárodních akcí


Na prestižním turnaji se představí tři čeští zástupci

Od března letošního roku se v mezinárodním kalendáři objevovaly u všech akcí pouze dvě poznámky – odložen nebo zrušen. Teprve na prahu nové sezony proběhlo několik málo turnajů, které se mohly pochlubit mezinárodní účastí. Jako například dva mládežnické podniky Satellite tour v Senci a Havířově.

Prvním tradičním turnajem, který se uskuteční podle plánu, je prestižní TOP 10, akce pro deset nejlepších evropských hráčů a hráček v kategoriích juniorů a kadetů. Uskuteční se 9. – 11. října v Berlíně a mezi pozvanými je i trojice z České republiky.

Nejvýše postavenou českou hráčkou na žebříčku je kadetka Helena Sommerová, která bude pátou nasazenou, juniorka Linda Záděrová bude turnajová osmička a jako poslední desátý se nominoval i junior Tomáš Martinko. Všechny tři čeká tradiční měření sil systémem každý s každým. Zatímco Záděrová s Martinkem se na tomto turnaji představí poprvé, Sommerová startovala už vloni v nizozemském Noordwijku a obsadila deváté místo.

Konkurence je jako vždy velmi silná, ovšem dlouhá přestávka a například i zrušené MEJ v Záhřebu představují velikou neznámou. Mezi největší favority v juniorské kategorii by i tak měli patřit Poláci Samuel Kulczycki a Maciej Kubik, Francouzsky Isa Coková a Prithika Pavadeová. V kadetech pak Rumuni Darius Movileanu a Iulian Chirita, Polka Anna Brzyszka či Irka Sophie Earleyová. Právě oni jsou ve svých kategoriích nejvýše nasazenými.

 

TOP 10 juniorů a kadetů 2020, Berlín

Potvrzení hráči a hráčky podle nasazení

Junioři: 1. Samuel Kulczycki, 2. Maciej Kubik (oba Pol.), 3. Csaba Andras (Maď.), 4. Ivor Ban (Chorv.), 5. Olav Kosolosky, 6. Adrien Rassenfosse (oba Bel.), 7. Kay Stümper (Něm.), 8. Maksim Grebněv (Rur.), 9. Filip Delinčák (Sloven.), 10. Tomáš MARTINKO.

Juniorky: 1. Isa Coková, 2. Prithika Pavadeová (obě Fr.), 3. Elizabet Abraamianová (Rus.), 4. Sophia Kleeová (Něm.), 5. Darya Kiselová (Běl.), 6. Elena Zahariová (Rum.), 7. Natalia Malaninová (Rus.), 8. Linda ZÁDĚROVÁ, 9. Helga Dariová (Maď.), 10. Reka Bezegová (Srb.).

Kadeti: 1. Darius Movileanu, 2. Iulian Chirita, 3. Andrei Teodor Istrate (všichni Rum.), 4. Daniel Berzosa (Šp.), 5. Sergej Ryžov (Rus.), 6. Mateusz Zalewski (Pol.), 7. Jakub Goldír (Sloven.), 8. Gabrielius Camara (Niz.), 9. Lleyton Ullmann (Něm.), 10. Felix Lebrun (Fr.).

Kadetky: 1. Anna Brzyszka (Pol.), 2. Sophie Earleyová (Ir.), 3. Charlotte Lutzová (Fr.), 4. Annett Kaufmannová (Něm.), 5. Helena SOMMEROVÁ, 6. Anna Hurseyová (Wales), 7. Anastasiia Berešněvová, 8. Anastasiia Ivanovová (obě Rus.), 9. Dominika Wiltschková (Sloven.), 10. Julie van Hauwaertová (Bel.).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE