K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Boj o titul v extralize mužů ještě nekončí, El Niňo vyrovnalo


Stanislav Kučera vyhrál obě své dvouhry a udělal tečku za druhým finále v Ostravě

Podobně jako ve finále nejvyšší soutěže žen, budou také hráči Ostravy a El Niňa Praha bojovat o titul ještě ve třetím utkání. Obhájce titulu TTC Ostrava 2016 totiž nevyužil domácí prostředí a prohrál s El Niněm 2:4. Rozhodující souboj svedou oba soupeři v neděli v Praze.

Na rozdíl od prvního finálového souboje se hned úvod utkání na severu Moravy vyvíjel úplně jinak. Dmitrij Prokopcov porazil Tomáše Treglera, který se loučil s ostravským publikem. Po sezoně odchází do zahraničí a bezesporu chtěl přispět svému týmu bodovým ziskem. Jenže Prokopcov byl tentokrát důraznější a poslal hosty do vedení.

Pak zmrazil domácí publikum Stanislav Kučera, který v Praze s Chilanem Felipe Oliverasem prohrál, ovšem tentokrát mu nedaroval ani set. Jasným vítězstvím zvýšil náskok svého družstva. „Musel jsem změnit taktiku, v minulém zápase mě překvapil, já jsem hrál hodně pasivně a moc šancí jsem neměl. Hodně jsme o tom s trenérem a spoluhráči mluvili, měl jsem dva dny na to, abych se nastavil jinak. Byl jsem víc agresivní, tlačil se do útoku a vyšlo to. Nečekal jsem, že se mi bude dařit víc na stolech soupeře, ale tahle hala mi asi sedí,“ řekl po zápase spokojeně.

Podobně jako v semifinále proti Liberci vykřesal naději za stavu 0:2 ve třetí dvouhře Ondřej Bajger. Porazil Jakuba Kleprlíka ve třech koncovkách a byl velmi spokojený. „Taktika byla jasná, přehodit míček přes síťku víckrát než soupeř. Kuba je poctivý hráč, každý balonek si proti němu člověk musí uhrát sám. Proto jsem i já potřeboval hrát především bezchybně. Bylo jasné, že stav 0:3 už bychom těžko otáčeli. Koncentroval jsem se na každou výměnu a bod znamená, že jsme stále ve hře. Doufám, že se dneska zvládneme,“ snažil se optimistický tón Ondřej Bajger.

A diváci v hale byli po dalším zápase také optimističtí. Felipe Olivares totiž porazil Dmitrije Prokopcova a vyrovnal. Možná klíčovou bitvu druhého finále svedli Tomáš Tregler a Jakub Keprlík. Domácí hráč měl lepší vstup do zápasu, vyhrál první set a vedl i v tom druhém. Nečekaně brzy si vzal Kleprlík oddechový čas, který ovšem znamenal obrat ve vývoji. „Rozjíždím se trochu pomaleji, takže mi to pomohlo. A když mi trenér Petr Kaucký před pátým setem řekl, že ho mám přesně, kde chci, bylo to dobré,“ pověděl Jakub Kleprlík.

Pražané šli opět do vedení a definitivní tečku mohl udělat Stanislav Kučera. Na začátku zápasu to však takhle nevypadalo. Ondřej Bajger vyhrál první set, diváci ho mohutně povzbuzovali a možná už se těšili na čtyřhru. Kučera však hrál velmi dobře, precizní obranu střídal bleskovými výpady, kterými trpělivě sbíral bod po bodu.

O titulu tak rozhodne až třetí vzájemný souboj v Praze, který v neděli od 18 hodin můžete sledovat na ping-pong.cz.

 

Extraliga mužů 2018/2019

Finále play off

TTC Ostrava 2016 – SF SKK EL Niňo Praha 2:4

Tomáš TREGLER – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (-4,11,-9,-7), Felipe OLIVARES – Stanislav KUČERA 0:3 (-9,-5,-6), Ondřej BAJGER – Jakub KLEPRLÍK 3:0 (9,10,10), Felipe OLIVARES – Dmitrij PROKOPCOV 3:0 (9,6,6), Tomáš TREGLER – Jakub KLEPRLÍK 2:3 (4,-9,-7,8,-3), Ondřej BAJGER – Stanislav KUČERA 1:3 (9,-8,-7,-5). Stav série: 1:1

 

Další program finále play off

Neděle, 26. května (3. utkání)

SF SKK EL Niňo Praha – TTC Ostrava 2016 (18)

Kompletní informace o extralize mužů naleznete ZDE