K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Bundesligu ovládla po třech letech opět Borussia Düsseldorf


Ve finále přehrála 1. TTC Saarbrücken TT a získala už svůj 31. ligový titul

V prosinci Liga mistrů, v lednu Německý pohár a teď i Bundesliga. Takzvaný triple získala Borussia už počtvrté v historii. A pokaždé u toho byl Timo Boll, který i dnes přispěl k výhře 3:1 nad úřadujícími mistry ze Saarbrückenu. Těm se tak nepodařilo Borussii oplatit porážku z finále Ligy mistrů.

Přitom to po úvodním duelu vypadalo pro obhájce velice slibně. Slovinská jednička Darko Jorgič dokonale zaskočila Švéda Kristiana Karlssona, který si tak musel vzít time out už na začátku druhé sady. Následně se vrátil do zápasu, rozhodující set se mu však hrubě nevydařil a první bod putoval do Saarbrückenu.

Pak ale nastoupil druhý švédský hráč Borussie, v letošní sezoně téměř neomylný Anton Källberg. Na úvod sice promarnil vedení 7:3, ale v dalších setech už mu koncovka vyšla a 16. hráče světa Patricka Franzisku přehrál 3:1.

Druhý bod Düsseldorfu zajistil Timo Boll, bez kterého si finále Bundesligy asi nikdo představit nedokáže. Bylo to už jeho jedenácté finále. To letošní nezačal nejlépe, po prohrané sadě ale postupně získal jistotu. Nejlepšího hráče minulého ročníku Shang Kuna k nebezpečnému forehandu nepouštěl, hru kontroloval a po výhře 3:1 přiblížil svůj tým k trofeji.

O titulu příznačně rozhodl Källberg, nejlepší hráč letošní Bundesligy. Po odvráceném setbolu v dramatické koncovce porazil Jorgiče 3:1 a s obrovskou úlevou v obličeji lehnul na zem. Spoluhráči se k němu okamžitě seběhli a negratulovali mu pouze k výhře v dnešním utkání, ale především k fantastické sezoně. Dnes totiž zaznamenal už patnácté ligové vítězství v řadě a naposled prohrál v listopadu minulého roku. Po Bollově zranění na začátku sezony se stal tahounem týmu právě on, což dokazuje i první příčka v žebříčku úspěšnosti.

Saarbrücken naopak odchází s prázdnou. V posledním vzájemném zápase sice vyhrál 3:0, ale v těch nejdůležitějších zápasech proti Borussii neuspěl. Český reprezentant Tomáš Polanský tak druhý bundesligový titul do sbírky nepřidá. Do bojů v play off nezasáhl, nicméně v základní fázi soutěže přispěl týmu s bilancí 3 výher a 2 proher.

 

Bundesliga mužů, sezona 2020/2021

Výsledek finále

1. FC Saarbrücken TT – Borussia Düsseldorf 1:3

Darko Jorgič – Kristian Karlsson 3:2 (9,8,-4,-9,4), Patrick Franziska – Anton Källberg 1:3 (8,-10,-8,-9), Shang Kun – Timo Boll 1:3 (9,-8,-7,-6), Darko Jorgič – Anton Källberg 1:3 (-5,-8,10,-10)

Kompletní informace o Bundeslize mužů najdete ZDE

Adam Procházka