K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Bylo to víc, než jsme čekali


Spokojený trenér KST Klatovy Jiří Hnojský:“Věřím, že na podzim stolních tenistů ve městě přibude.“

Klub stolního tenisu v Klatovech má něco víc než 40 členů, družstvo mužů hraje divizi a žen II. ligu. Trenér mládeže Jiří Hnojský věří, že další mladí stolní tenisté v západočeském městě přibudou na podzim, kdy se při ZŠ Masarykova rozběhne stolnětenisový kroužek.

Show Všichni za stůl, které se 11. května zúčastnilo 150 dětí školy, byla totiž podle jeho slov velmi vydařená. „Bylo to víc, než jsme čekali. Nemělo to chybu. Celý program byl ušitý na míru cílové skupině, kterou jsou děti ve věku 6 až 8 let. Já jsem přesvědčen, že tyhle malé děti nezajímá nějaká exhibice špičkových hráčů, topspinové výměny a precizní pohyb za stolem. Chtějí se stolním tenisem bavit, soutěžit a hrát si. Rád bych poděkoval jménem klubu týmu, který tuhle akci připravil. Opravdu se nám to moc líbilo,“ vzkázal organizátorům celé show.

Přiznal, že se do klubu sice každoročně hlásí několik nových zájemců, ale zájem by mohl být větší. „Jsem přesvědčen, že po prázdninách naplníme kroužek stolního tenisu, který povedou dva zkušení trenéři Jiří Kinský a Stanislav Javorský. A stejně tak věřím, že některé z dětí postupně přejdou k nám do klubu. Kdo si stolní tenis zamiluje, může ho hrát prakticky celý život.“

Žáci a žákyně školy si v průběhu dvouhodinové akce opět mohli vyzkoušet základy stolního tenisu. S nadšením sledovali krátké vystoupení dorostenců klatovského klubu Jana Netrvala, Jakuba Hnojského, Matyáše Tomáška, Karla Belfína, Matěje Havlíčka a Andrei Hnojské, stejně jako ukázku profesionální hry v podání bývalého reprezentanta a mistra republiky ve čtyřhře Martina Pytlíka.

Stejně jako při jiných zastávkách akce Všichni za stůl však patřilo hlavní slovo právě jim. Po rozcvičce se rozprchli po tělocvičně a soutěžili o speciálně potištěné pingpongové pálky. Členové klubu se naopak aktivně zapojili do organizace a pomáhali nejen při dovednostních soutěžích, ale především za velkými stoly učili prvňáky a druháky základy hry.