K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Češi porazili Rumunsko a jsou zachráněni


O body se podělili Dmitrij Prokopcov, Lubomír Jančařík a Tomáš Konečný

Také stolní tenisté České republiky zvládli dnešní důležité utkání skupiny o 13. až 20. místo, po výborném výkonu porazili Rumunsko 3:0. Pro svěřence trenéra Jindřich Panského to rovněž znamená definitivní záchranu v elitní výkonnostní kategorii Championships divizi pro příští MS družstev ve švédském Halmstadu.

Čeští stolní tenisté porazili Rumunsko bez ztráty bodu, když velice důležitá byla úvodní pětisetová výhra Dmitrije Prokopcova nad Ovidiem Ionescem. Lubomír Jančařík pak s přehledem přidal druhý bod českého týmu. Tečku za utkáním udělal Tomáš Konečný, jenž si ve čtyřech setech poradil s Andreiem Filimonem. „Velký dík klukům, utkání zvládli suverénním způsobem. Hlavní zásluhu na vítězství měl Dima Prokopcov, který hned v prvním zápase porazil Ionesca 3:2 a tím vzal soupeři vítr z plachet. Luboš i Kony ve svých utkáních byli od začátku do konce lepšími hráči a nedali Rumunům šanci na zvrat. Jsem rád, že jsme si zajistili účast v elitní skupině i pro příští MS družstev, což je pro náš sport určitě nesmírně důležité,“ konstatoval trenér Jindřich Paneksý.


 

Mistrovství světa družstev ve stolním tenisu

CHAMPIONSHIPS DIVIZE

MUŽI

Skupina o 13. až 20. místo

Česká republika – Rumunsko 3:0

Dmitrij PROKOPCOV – Ovidiu IONESCU 3:2 (9,-4,10,-4,6), Lubomír JANČAŘÍK – Hunor SZÖCS 3:0 (7,6,7), Tomáš KONEČNÝ – Andrei FILIMON 3:1 (9,9,-7,5).

Čtvrtfinále

Čína – Švédsko 3:0, Portugalsko – Jižní Korea 1:3, Japonsko – Hongkong 3:1, Francie – Anglie 2:3.

CHAMPIONSHIPS DIVIZE

ŽENY

Čtvrtfinále

Čína – Nizozemsko 3:0, Tchaj-wan – Hongkong 3:2, Singapur – KLDR 2:3, Německo – Japonsko 0:3.

Oficiální webové stránky mistrovství světa družstev 2016 ve stolním tenisu najdete zde: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2587&category=WTTC