K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Češi skončí na šampionátu v Kluži v družstvech bez medaile


Poslední sen o postupu se rozplynul kadetkám proti Německu. Jeden bod na postup nestačil

Ani v odpoledním a večerním programu osmifinálových duelů na MEJ v rumunské Kluži české týmy neuspěly. Junioři prohráli s Francií 0:3 a na závěr kadetky podlehly Německu 1:3. Sen o zisku jakékoliv medaile ze soutěže družstev se české výpravě rozplynul.

Junioři měli velmi těžkou pozici, protože jim los přisoudil druhý nasazený tým Francie. Neuhráli ani jeden set, ale to se dalo podle slov trenéra Josefa Brauna očekávat. „Hráči si na vlastní kůži ověřili to, o čem všichni dlouho hovoříme. Jak je důležitý servis a příjem. Franta Onderka se vůbec nedostal do hry, podobně byl na tom Radek Skála. A když se jim podařil příjem, jako kdyby se vnitřně zaradovali, ztratili koncentraci a soupeři je poslali hned dalším míčkem. Byla to určitě pro všechny tři hráče velká škola. Tak doufám, že si z toho něco vezmou. My se na tom snažíme v tréninku pracovat, ale jde to pomalu,“ shrnul zásadní problém souboje s rychlými Francouzi.

Vůbec nejblíže postupu byly kadetky v souboji s Německem. Helena Sommerová porazila v úvodním duelu Naomi Pjankovičovou a v následné dvouhře předvedla skvělý obrat Linda Záděrová. V zápase se Sophií Kleeovou nejprve prohrávala 0:2 na sety, pak ovšem dokázala průběh nejen vyrovnat, ale v rozhodujícím dějství měla dokonce výhodu dvou mečbolů. Bohužel zůstalo jen při ní. Zápas prohrála a pak už Češky nenašly na německé hráčky účinnou zbraň. „Koncovka druhého zápasu byla podle mého názoru rozhodující. My jsme potřebovali, aby to bylo 2:0, protože ve čtyřhře jsem to viděl jako hodně těžké a my jsme se potřebovali dostat do pátého zápasu,“ přiznal trenér Martin Pytlík.

Němky nebyly rozhodně lepším družstvem, ale měly pevnější nervy. Speciálně pak Sophie Kleeová. „Linda se skvěle zvedla a dostala zpět do hry. Jenže v samotném závěru chybovala na forhendu. Měla to ve svých rukou, bohužel to nevyšlo,“ dodal trenér kadetek. Přesně podle jeho předpokladu pak český debl prohrál a v souboji s německou jedničkou Helena Sommerová také neuspěla.

Jeho svěřenkyně se tak budou muset rovněž spokojit s bojem o 9. – 16. místo. V něm se nejprve utkají s Belgií. Kadeti nastoupí proti Nizozemsku, junioři proti Polsku a juniorky čeká na úvod Itálie.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2018 v Kluži

MEJ_2018_logo_1010x0

Výsledky českých družstev

Osmifinále

Junioři: Francie – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Irvin Bertrand – Radek SKÁLA 3:0 (10,10,4), Bastien Rembert – František ONDERKA 3:0 (6,4,7), Lilian Bardet – Radim BAKO 3:0 (8,8,6).

 Kadetky: Německo – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Naomi Pjankovičová – Helena SOMMEROVÁ 1:3 (-11,-6,6,-9), Sophia Kleeová – Linda ZÁDĚROVÁ 3:2 (9,6,-9,-5,10), Leonie Bergerová, Sophia Kleeová – Helena SOMMEROVÁ, Linda ZÁDĚROVÁ 3:1 (4,6,-7,12), Sophia Kleeová – Helena SOMMEROVÁ 3:0 (4,6,9).

Kompletní informace o MEJ v Kluži najdete ZDE