K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Češi už další medaili na MEJ nezískají


Zdena Blašková byla velmi blízko postupu do semifinále, bohužel ani jedno nevyšlo

Evropský juniorský šampionát v Ostravě zná už všechny medailisty a také dva nové mistry Evropy. Ve smíšené čtyřhře vybojovali titul Poláci Samuel Kulczycki, Katarzyna Wegrzynová v juniorech a Thibault Poret, Prithika Pavadeová.

Do semifinále se bohužel neprobojovala ani jedna česká hráčka. Juniorka Zdena Blašková prohrála těsně zápas ve čtyřhře i dvouhře, kadetka Helena Sommerová marně hledala recept na Francouzsku Prithiku Pavadeovou.

Ve čtyřhře juniorek byl pár Zdena Blašková, Franziska Schreinerová první nasazený, jenže ve čtvrtfinále narazil na ruskou dvojici Elizabet Abraamianová, Anastasia Kolishová. Česko-německá dvojice zápas rozehrála výborně a vedla už 2:0 na sety, v dalším průběhu však získaly navrch Rusky a vyhrály 3:2.

Podobný průběh měla i bitva Blaškové s Italkou Jamilou Laurentiovou. Opět česká reprezentantka vedla 2:0 a byla lepší hráčkou. Ovšem postupem času se začala zlepšovat také Italka. S materiálem na bekhendu se trpělivou hrou dostala zpět do zápasu, který nakonec vyústil v sedmisetovou bitvu. Za stavu 10:10 pomohlo v rozhodujícím setu Laurentiové prasátko, další míček z rakety Blaškové skončil za stolem a radovat se tak mohla její soupeřka. „Zápasy byly podobné vývojem, ale jinak byl každý jiný. Ve čtyřhře jsme za stavu asi trochu polevily. Dělaly jsme lehké chyby, špatně servírovaly a také příjem nebyl v pohodě. Proti tak kvalitním soupeřkám se tyhle chyby dělat prostě nesmí. Ve dvouhře jsem měla hru dlouho pod kontrolou. Pak ale Italka začala mnohem víc využívat materiál na bekhendu, začala ho točit i na forhend a nutila mě k chybám. Ani nevím, kolikrát jsem vysoký míček nad stolem poslala do síťky, místo toho, abych ho citlivě přehodila na druhou stranu. Mrzí mě to, jsem naštvaná, protože medaile byly opravdu blízko,“ řekla po vyřazení z turnaje česká reprezentantka.

Věří, že už brzy zklamání z dvou porážek vystřídá radost ze zisku medaile na šampionátu. „Je to tak, já jsem si víc věřila v soutěžích jednotlivců, ale nakonec máme krásný bronz v družstvech a taky postup na mistrovství světa. Já jen doufám, že to do listopadu stihnu. Už tento týden mě totiž čeká operace kolene. Budu určitě měsíc nechodící, pak začnu rehabilitovat a když vše půjde podle plánu, mohla bych někdy na konci září začít hrát,“ nastínila zbytek léta Zdena Blašková.

Trenér Tomáš Vrňák byl stejně smutný po vyřazení jako ona, i přes prohru však svoji svěřenkyni pochválil. „Zdenča bojovala, nic nevzdávala a já snad ani neumím vyjádřit slovy, jak jsem z jejího výkonu na turnaji nadšený. Předvedla jednoduše skvělé výkony a má můj obdiv.“

Se smutným výrazem ve tváři odcházela od stolu také Helena Sommerová. Proti Prithice Pavadeové z Francie neuhrála ani set, ovšem s tím před zápasem tak trochu počítala. „Ona je jednou z nejlepších juniorek v Evropě, takže v soutěži kadetek nemá konkurenci. Bylo to fakt složité, dostat kohokoliv jiného, třeba bych i věřila v úspěch, ale tady to opravdu nešlo. Ona je neskutečně rychlá a umí zahrát prakticky cokoliv. Počkám si na příští rok, já v kadetkách zůstávám, ona přechází do juniorek. Takže uvidíme. Já jsem s postupem mezi osm nejlepších na tomto šampionátu spokojená, tohle jsem opravdu ani nečekala,“ uzavřela své vystoupení na turnaji v Ostravě Helena Sommerová.

 

Mistrovství Evropy juniorů 2019, Ostrava

Výsledky českých hráčů a hráček a výsledky smíšené čtyřhřy

Dvouhra juniorek, čtvrtfinále: Jamila Laurentiová (It.) – Zdena BLAŠKOVÁ 4:3 (-10,-7,12,-7,7,8,10).

Dvouhra kadetek, čtvrtfinále: Prithika Pavadeová (Fr.) – Helena SOMMEROVÁ 4:0 (5,9,8,6).

Čtyřhra juniorek, čtvrtfinále Elizabet Abraamianová, Anastasia Kolishová (Rus.) – Zdena BLAŠKOVÁ, Franziska Schreinerová (Něm.) 3:2 (-13,-5,2,9,8).

Smíšená čtyřhra kadetů, semifinále: Mike Hollo, Annett Kaufmannová (Něm.) – Darius Movileanu, Ioana Singeorzanová (Rum.) 3:0 (4,8,10), Thibault Poret, Prithika Pavadeová (Fr.) – Felix Kohler, Naomi Pranjkovičová (Něm.) 3:0 (9,9,5). Finále: Thibault Poret, Prithika Pavadeová (Fr.) – Mike Hollo, Annett Kaufmannová (Něm.) 3:1 (-4,5,1,8).

Smíšená čtyřhra juniorů, semifinále: Samuel Kulczycki, Katarzyna Wegrzynová (Pol.) – Truls Moregard, Rebecca Muskantor (Šv.) 3:0 (6,8,9), Lev Katsman, Elizabet Abraamianová – Artem Tichonov, Kristiina Kazancevová (všichni Rus.) 3:0 (7,5,6). Finále: Samuel Kulczycki, Katarzyna Wegrzynová (Pol.) – Lev Katsman, Elizabet Abraamianová (Rus.) 3:2 (-6,7,-69,5).

Kompletní informace o MEJ v Ostravě a také „live scoring“ najdete na stránkách ETTU ZDE

 

 

Související novinky

Všechny novinky