K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Češi už znají své první soupeře na mistrovství světa v Houstonu


Papírově nejsilnějšího protivníka má v prvním kole Lubomír Jančařík. Čeká ho Švéd Anton Kallberg

V americkém Houstonu začne už v úterý mistrovství světa jednotlivců a dnešní los určit soupeře pro úvod šampionátu také českým hráčům a hráčkám. Úplně milosrdný nebyl, jenže na šampionátu se nehrála kvalifikace a do hlavní soutěže ve dvouhrách se dostalo 128 hráčů a hráček podle světového žebříčku. Konkurence je tedy obrovská.

Česká ženská jednička Hana Matelová se díky svému postavení na žebříčku dostala mezi dvaatřicítku nasazených, ovšem hned v prvním kole ji čeká zkušená Maďarka Georgina Potaová, která je aktuálně 52. hráčkou světa. Kateřina Tomanovská má opticky snazší los. Ovšem co očekávat od Korejky Lee Zion, která je na žebříčku 105., to je těžké odhadnout.

Podobně jsou na tom také dva čeští hráči ve dvouhře mužů. Lubomír Jančařík změří v prvním kole síly se Švédem Antonem Kallbergem, aktuálně 44. hráči světa. Tomáš Polanský pak bude o postup hrát s Japoncem Shunsuke Togamim, 99. hráčem světa.

Vylosovány byly také čtyřhry mužů a žen. V mužské žádný český pár nehraje, dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová je sedmý nasazený a v prvním kole má volný los. V tom druhém nastoupí proti vítězkám zápasu Joanna Sungová, Rachel Sunová (USA) – Sibel Altinkayaová, Ozge Yilmazová (Tur.). Ve smíšené čtyřhře pak Tomáš Polanský s Hanou Matelovou nastoupí proti silné německé dvojici, nasazení na turnaji jako číslo 10, Dang Qiu, Nina Mittelhamová.

 

Mistrovství světa jednotlivců, Houston

Soupeři českých hráčů a hráček

Dvouhra mužů, 1. kolo: Lubomír JANČAŘÍK – Anton Kallberg (Švéd.), Tomáš POLANSKÝ – Shunsuke Togami (Jap.).

Dvouhra žen, 1. kolo: Hana MATELOVÁ – Georgina Potaová (Maď.), Kateřina TOMANOVSKÁ – Lee Zion (Kor.)

Čtyřhra žen, 2. kolo: Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) – Joanna Sungová, Rachel Sunová (USA)/Sibel Altinkayaová, Ozge Yilmazová (Tur.).

Smíšená čtyřhra, 1. kolo: Tomáš POLANSKÝ, Hana MATELOVÁ – Dang Qiu, Nina Mittelhamová (Něm.)

Kompletní informace i MS najdete ZDE