K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Češi už znají své soupeře na Evropských hrách


Pavel Širuček si na úvod zahraje s mistrem Evropy do 21 let Řekem Ioannisem Sgouropoulosem

Na Evropských hrách v Minsku přijde na řadu stolní tenis hned druhý den po slavnostním zahájení. V sobotu začnou soutěže ve dvouhře mužů i žen, o den později pak kvalifikované páry rozehrají turnaj ve smíšené čtyřhře.

Z českého kvarteta má ještě jeden den navíc na přípravu Hana Matelová, která jako jedna ze šestnácti nesazených hráček postoupila přímo do 3. kola a její soupeřkou bude vítězka zápasu Shao Jieni (Portug.) – Aikaterini Toliouová (Řec.).

V úvodním kole je v obou soutěžích paradoxně na programu pouze jediný zápas, protože mužský i ženský „pavouk“ čítá 49 jmen. Tři čeští zástupci byli nasazeni do 2. kola a v něm Pavla Širučka čeká mistr Evropy do 22 let Řek Ioannis Sgouropoulos. Pokud česká jednička uspěje, bude hrát s obhájcem vítězství na Evropských hrách v Baku 2015 Němcem Dimitrijem Ovtcharovem. Lubomír Jančařík změří síly s Ukrajincem Jevhenem Pryshchepou a pokud postoupí, ve 3. kole narazí na Chorvata Tomislava Pucara. Dana Čechová bude hrát na úvod s Běloruskou Naděždou Bogdanovovou, v případě postupu pak s Maďarkou Georginou Potaovou.

Další informace o Evropských hrách najdete ZDE