K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Češi v Gondomaru přehráli Indii a stále bojují o Tokio


Lubomír Jančařík s Tomášem Polanským vyhráli úvodní veledůležitou čtyřhru

Třetí asijský soupeř v řadě za sebou čekal české reprezentanty na světové olympijské kvalifikaci v Gondomaru. Byla to sice „pouze“ Indie, ale i tato země disponuje hráči elitní světové padesátky. Na turnaji byli Indové dokonce nasazeni jako pátí, ovšem tyto papírové předpoklady vzaly rychle za své. Češi předvedli skvělý kolektivní výkon a zaslouženě se radovali z vítězství 3:1.

Na úvod vyšla veledůležitá čtyřhra. Dvojice Lubomír Jančařík, Tomáš Polanský si poradila s párem Harmeet Desai, Sharath Kamal Achanta. Po prvním prohraném setu český pár postupně získával na jistotě a zvládl skvěle koncovky třetího a čtvrtého setu. „Je to obrovský rozdíl, vést na takovém turnaji 1:0 nebo naopak 0:1 prohrávat. Proto je čtyřhra tolik důležitá. Já myslím, že jsme to tentokrát zvládli výborně a šli zaslouženě do vedení,“ řekl ke čtyřhře po utkání krátce Lubomír Jančařík.

Poprvé na turnaji šel Pavel Širuček do dvouhry za příznivého stavu. A přiznal, že to bylo hodně důležité. Souboj s třicátým hráčem světa Sathyianem Gnanasekaranem zvládl na jedničku. Hecoval se od prvních výměn a v koncovkách měl pevnější nervy. „Dával jsem tomu zápasu velkou váhu. Říkal jsem si, že když vyhraju, povedeme už 2:0 a bude to velmi blízko celkovému vítězství. Už jsme s tímto soupeřem hrál jednou na turnaji v Polsku. Porazil jsem ho, ale nedával jsem tomu velkou váhu, tohle je úplně jiný turnaj. Musím ale uznat, že jsem měl tentokrát i trochu štěstí. Vyhrál jsem tři koncovky, takže mám velikou radost z toho, že jsem ho porazil,“ usmíval se český reprezentant.

Pak sice zkušený Sharath Kamal Achanta vykřesal naději pro tým Indie, když porazil Lubomíra Jančaříka, ovšem hned v zápětí svěřenci trenéra Josefa Plachého potvrdili, že jsou vyrovnaný tým a rozhodující bod může udělat kterýkoliv hráč. Tentokrát to byl Tomáš Polanský, který v pětisetové bitvě udolal Sathyiana Gnanasekarana. „Nevnímal jsem to jako veliké nervy. Šel jsem do zápasu za stavu 2:1 a i kdybych prohrál, věděl jsem, že tam půjde Širu, který má výbornou formu. Začal jsem blbě, hned v prvním setu jsem prohrával 0:8, ale jakmile jsem se dostal do tempa, cítil jsem, že se s ním dá hrát úplně v pohodě. Že na něj zkrátka mám.“

Družstvo mužů tak postoupilo do semifinále, kde na něj čeká poslední hrací den dopoledne díky výhře 3:1 nad Velkou Británií tým Maďarska. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Slovensko, které porazilo Belgii 3:0, a Hong Kong. Ten přehrál Polsko 3:1.

 

Světová olympijská kvalifikace družstev

Výsledky českých družstev

Muži, 2. fáze, čtvrtfinále: Indie – ČESKÁ REPUBLIKA 1:3

Harmeet Desai, Sharath Kamal Achanta – Tomáš POLANSKÝ, Lubomír JANČAŘÍK 1:3 (12,-5,-9,-9), Sathiyan Gnanasekaran – Pavel ŠIRUČEK 0:3 (-10,-11,-9), Sharath Kamal Achanta – Lubomír JANČAŘÍK 3:1 (-6,7,8,8), Sathiyan Gnanasekaran – Tomáš POLANSKÝ 2:3 (14,-10,12,-8,-9).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE