K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

Česká družstva na MSJ neuspěla


Kadeti nastoupili nekompletní a prohráli s domácím Portugalskem

Ani na juniorském mistrovství světa v Portugalsku se české výpravě nevyhnula pořádná dávka smůly. Jednička mezi kadety Štěpán Brhel byl přímo v dějišti pozitivně testován na koronavirus a musel do karantény. Družstvo, které mělo reálnou naději na zisk medaile, se tak muselo obejít bez něho.

V prvním kole kadeti nastoupili proti domácímu Portugalsku, podle nasazení druhému nejslabšímu soupeři. Jenže bez Brhela se šance obou týmů vyrovnaly a české družstvo nakonec prohrálo 1:3. Jediný bod zařídil hned v úvodní dvouhře Martin Šíp. Ve třetím zápase měl šanci na úspěch David Sochor, jenže nakonec prohrál dvě koncovky a nabídl „mečbol“ soupeřům.

V úplně jiné situaci se po losu ocitli čeští junioři. Nastoupili proti Japoncům, kteří sice ve světovém žebříčku také nefigurují nijak vysoko, jenže v tomto případě je to dáno malým počtem odehraných turnajů, na nichž by hráči mohli bojovat o body. O reálné kvalitě asijského celku svědčí fakt, že trojice Šimon Bělík, Tomáš Martinko a Adam Štalzer proti Japoncům uhrála jediný set.

Oba české týmy tedy na turnaji skončily a do závěrečných bojů soutěží družstev nezasáhnou. V sobotu pak někteří hráči zasáhnou do bojů v soutěžích jednotlivců.

 

Mistrovství světa juniorů, Vila Nova de Gaia

Výsledky českých družstev

Junioři U19, 1. kolo: Japonsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:0. Hiroto Shinozuka – Šimon BĚLÍK 3:0 (4,8,8), Kazuki Hamada – Tomáš MARTINKO 3:0 (5,10,6), Sora Matsushima – Adam ŠTALZER 3:1 (7,10,-17,3).

Kadeti U15, čtvrtfinále: Portugalsko – ČESKÁ REPUBLIKA 3:1. Rafael Silva – Martin ŠÍP 0:3 (-9,-6,-6), Tiago Abiodun – Jindřich MORÁVEK 3:0 (6,5,5), Bernardo Pinto – David SOCHOR 3:2 (2,-11,-12,8,9), Tiago Abiodun – Martin ŠÍP 3:0 (9,8,10).

Kompletní informace i MSJ najdete ZDE