K zajištění relevantního obsahu reklamních polí a analýzy návštěvnosti používáme soubory cookies. Další informace
JOOLA

České debly na turnaji v Olomouci skončily


Tomáš Tregler s Pavlem Širučkem prohráli s Korejci po boji a byli hodně zklamaní

Vstup do hlavní soutěže Czech Opn českým hráčům a hráčkám nevyšel. Oba nasazené páry ve čtyřhrách prohrály po boji s asijskými soupeři. Na turnaji tak už pokračuje pouze trojice Hana Matelová, Dana Čechová a Pavel Širuček, které čekají úvodní zápasy ve dvouhře.

Česko-slovenská dvojice Hana Matelová, Barbora Balážová nezopakovala loňský postup do čtvrtfinále a vypadla hned v úvodu hlavní soutěže. S čínským párem Liu Gaoyang, Zhang Rui prohrála 1:3, když pouze ve druhém setu dokázala dotáhnout do úspěšného konce vyrovnaný průběh. „My jsme s nimi hrály přesně před týdnem v Bulharsku a prohrály jsme 2:3. Říkaly jsme si, že máme dva turnaje před mistrovstvím Evropy a chtěly bychom formu prověřit s evropskými páry. Los nám ovšem přisoudil dvakrát stejný čínský pár. Mě to mrzí, ale Číňanky byly dneska lepší. Byl to můj první zápas na turnaji a bylo to také nijaké. Doufám, že ve dvouhře to bude lepší,“ řekla po zápase Hana Matelová.

Barbora Balážová potvrdila, že tohle byl opravdu hodně špatný los. „Byla to prostě smůla. Kterýkoliv jiný pár z kvalifikace by byl pro nás lepší. Když jsem včera večer viděla los, vůbec jsem nebyla nadšená. Byly jsme asi poprvé čtvrté nasazené a dostaly jsme hned v prvním kole Číňanky.“

Zápas byl přitom podle Hany Matelové úplně jiný, než v Bulharsku. „Například set, který jsme vyhrály dneska, to bylo v pozici, která nám v Bulharsku vůbec neseděla. A naopak, jakmile se hráčky vyměnily, tak to, co před týdnem fungovalo, bylo dneska naopak. Dva zápasy v jednom týdnu se stejnými soupeřkami byly zkrátka naprosto odlišné. To se nedá nic dělat.“

Krůček od postupu byl pár Pavel Širuček, Tomáš Tregler. Korejci Cho Eonrae a Kim Minhyeok je však porazili 3:2. V prvním setu Češi měli výhodu několika setbolů, ale set vyhráli jejich soupeři. Přestože Šiček s Treglerem vývoj otočili a vedli 2:1 na sety, byla právě koncovka úvodního dějství podle slov Tomáš Treglera velmi důležitá. „Když vedete na takovém turnaji 10:6, musíte set vyhrát. To se nám nepovedlo a prohrávali jsme i na začátku druhého setu. Hra se hodně kouskovala, míček přeletěl maximálně dvakrát třikrát přes síťku a asi to nebylo moc pohledné pro diváky. V pátém setu jsme pak měli smůlu, soupeř zahrál v důležitých momentech dvě prasátka. Mrzí nás ta prohra, protože Korejci rozhodně byli k poražení,“ řekl po zápase.

Ve čtyřhrách do dalších kola postoupili do čtvrtfinále všichni hlavní favorité. Včetně nasazených jedniček Patricka Franzisky a Jonathana Grotha v soutěži mužů, stejně jako Japonek Hiny Hayatové a Miu Hiranové.

 

Seamaster ITTF World Tour 2018 Czech Open, Olomouc

Výsledky českých hráčů a hráček

Čtyřhra mužů, 1. kolo: Liu Gaoyang, Zhang Rui (Čína) – Hana MATELOVÁ, Barbora Balážová (Sloven.) 3:1 (

Čtyřhra žen, 1. kolo: Cho Eonrae, Kim Minhyeok (Kor.) – Pavel ŠIRUČEK, Tomáš TREGLER 3:2 (11,-8,-4,5,7).

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE